Maciej Gładysz najmłodszym ambasadorem Olimp Sport Nutrition

Pochodzący z rodziny o bardzo bogatych tradycjach motorsportowych młodziutki tarnowianin Maciej Gładysz, został ambasadorem firmy Olimp Sport Nutrition.

Maciej Gładysz najmłodszym ambasadorem Olimp Sport Nutrition
Podaj dalej

10-letni, utalentowany kierowca kartingowy był prawdziwym objawieniem sezonu 2017. Gładysz wygrał pięć z siedmiu pucharowych rund, w jednej notując trzecią pozycję, w kolejnej drugą.

Tarnowianin był poza konkurencją i sięgnął po tytuł kartingowego mistrza Polski już w drugim roku swoich startów. W sezonie 2017 talent poparty ciężką pracą dał zwycięstwa w klasyfikacjach mistrzostw Polski, Pucharu Polski i mistrzostw młodzików. Młody kierowca zaliczył również znakomity występ w Finale Światowym – Rotax Grand Finals.

W sezonie 2018 Maciek startował już nie tylko w Polsce, ale również we Włoszech dalej odnosząc sukcesy. Wartymi odnotowania są poczynania Gładysza w najbardziej prestiżowych włoskich rozgrywkach, jakimi są WSK. Tam Polak zawsze zaliczał się do grona najszybszych debiutantów i kwalifikował się do finałowych wyścigów ze 100% skutecznością. Znakomite występy i równa jazda przełożyły się na powołanie do kadry narodowej oraz nominacji do Akademii Orlen Team. W najliczniej obsadzonej klasie Maciej sięgnął po tytuł wicemistrza Polski oraz II wicemistrza Rok Cup Poland.

Maciej Gładysz prędkość ma we krwi, jego dziadek Janusz, w latach ’70 startował w rajdach samochodowych a w latach 2005-2006 oraz 2013-2015 stworzył bezprecedensowy jak na warunki tej części Europy cykl wyścigowy Volkswagen Golf Cup.

Tata Adam jest wielokrotnym wyścigowym mistrzem Polski, który startował między innymi w Scirocco R-Cup oraz cyklu Porsche GT3 CCCE, zaś siostra Maćka, Natalia również ściga się w kartingu. Wujek Marcin to zawodnik, który także odnosił sukcesy na torach wyścigowych, a w ostatnim czasie oglądaliśmy go na trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Przeczytaj również