M-Sport Poland jeszcze bardziej wesprze fińskie talenty rajdowe

M-Sport Poland jeszcze bardziej wesprze fińskie talenty rajdowe

66 interakcji
M-Sport Poland jeszcze bardziej wesprze fińskie talenty rajdowe

Podaj dalej

Od 2014 r. z inicjatywy fińskiego związku motorowego (AKK) funkcjonuje Future Star Award – nagroda dla obiecującego talentu rajdowego z Finlandii. Program, który wykreował m.in. Teemu Suninena, od 2020 r. będzie mieć jeszcze większą pulę nagród.

Od 4 lat partnerami projektu wyławiania utalentowanych kierowców z nordyckiego kraju są M-Sport Poland i Pirelli. Przyszłoroczny zwycięzca wciąż otrzyma i tak cenną nagrodę w postaci startu w kultowej rundzie WRC, Rajdzie Finlandii za kierownicą Forda Fiesty R2T. Jednak za 2 lata wartość nagrody będzie jeszcze większa, ponieważ będzie to cały sezon Junior WRC lub adekwatnego cyklu w mistrzostwach świata. Nowa wersja programu będzie nosić nazwę Flying Finn Future Star Award.

Teemu Suninen, kierowca M-Sport Ford World Rally Team: Program Future Star był dla mnie wyjątkową możliwością do pójścia na przód. Po naszym udziale i zwycięstwie w Rajdzie Finlandii 2014 (w WRC 3) zostaliśmy zauważeni przez główne organizacje motorsportowe i sądzę, że nie bylibyśmy tu, gdzie dziś jesteśmy bez tej nagrody. Jestem niezwykle wdzięczny AKK za wsparcie tym programem. Równie dobrze jest słyszeć, że zwycięzca otrzyma więcej niż jedną możliwość pokazania swoich umiejętności w przyszłości. Oczywiście, nadal będzie trzeba być bardzo dobrym na każdej rundzie JWRC. Dla większości fińskich kierowców to może być jedyna szansa, aby przejść do międzynarodowych rajdów, ponieważ na co dzień i tak walczą o budżet na mistrzostwa Finlandii.

Jednak to nie tylko Suninen wypłynął na szerokie wody rajdów samochodowych. Triumfator Future Star Award z 2015 r., Jari Huttunen został wybrany do programu rozwoju młodych kierowców przez Hyundai Motorsport, z którym startuje w tegorocznym sezonie WRC 2. Z kolei Skoda Motorsport zdecydowała się na wsparcie Juuso Nordgrena (wygrał w 2016 r.), pokazującego na kilku rundach mistrzostw Europy zawrotne tempo. Dwaj ostatni mistrzowie z 2017 i 2018 r., Emil Lindholm i Henri Hokkala obecnie znajdują się w ścisłej czołówce mistrzostw Finlandii.

Maciej Woda, szef M-Sport Poland: Jesteśmy zachwyceni kontynuowaniem naszego udanego partnerstwa z AKK Motorsport i rozszerzeniem naszego wsparcia w poszukowaniu nowego rajdowego talentu w Finlandii. M-Sport Poland, Pirelli i AKK Motorsport to trzy bardzo ważne organizacje, jeżeli codzi o wsparcie młodzieży. Ciężko będzie dziś znaleźć czołowego kierowcę w WRC, który nie otrzymał wsparcia od jednej z tych instytucji. Jesteśmy pasjonatami szlifowania talentów przyszłości i nie możemy się doczekać, aby odkryć, kto będzie kolejnym „Latającym Finem”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News