Łukasz Pieniążek po testach w Alzacji: Znalazłem idealnie pasujący setup

Łukasz Pieniążek po testach w Alzacji: Znalazłem idealnie pasujący setup

25 interakcji

Podaj dalej

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur zaliczyli 2 dni testów przed dziewiątą rundą WRC, Rajdem Niemiec (16-19 sierpnia). Jazdy z ekipą Printsport Racing odbyły się w Alzacji.

Tests before Rallye Deutschland 2018 in France, Alsace

Jaki jest plan na pokonywanie niemieckich winnic? Z gazem w podłodze i do odcięcia! ;)///What's the plan for the drvinig through the German vineyards? Flat out and to the rev's limit! 😉

Publiée par Łukasz Pieniążek sur Samedi 11 août 2018

Wczoraj jeżdżono po 4,4-kilometrowym odcinku Goxwiller-Heiligenstein, dziś na 400 metrów krótszym Dorlisheim. Polskiej załodze towarzyszył m.in. fabryczny kierowca Skody, Ole Christian Veiby, który zaliczy ADAC Rallye Deutschalnd z Printsport Racing poza klasyfikacją WRC 2.

Pieniążek podkreślił, że testy były bardzo owocne i z wypracowanymi ustawieniami jest optymistą przed niemiecką rundą mistrzostw świata. Dla 27-letniego częstochowianina będzie to drugi start w tej imprezie za kierownicą samochodu R5.

🇵🇱️ Jak już wiecie, w ramach przygotowań do 9. rundy WRC 2, 🇩🇪️ ADAC Rallye Deutschland wybraliśmy się do Alzacji na…

Publiée par Łukasz Pieniążek sur Samedi 11 août 2018

Rajd Niemiec będzie piątym tegorocznym startem Pieniążka i Mazura w WRC 2. Polacy zajmują obecnie 5. miejsce w punktacji kierowców i pilotów. Do podium zajmowanego przez Gusa Greensmitha i Craiga Parry’ego (uczestnik 10 rund RSMP) tracą 15 punktów. Z kolei tylko 5 oczek brakuje im do przeskoczenia kolegów z Printsportu, Ole Christiana Veibiego i Stiga Rune Skjaermoena.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News