Łukasz Pieniążek po testach w Alzacji: Znalazłem idealnie pasujący setup

Łukasz Pieniążek po testach w Alzacji: Znalazłem idealnie pasujący setup

Łukasz Pieniążek po testach w Alzacji: Znalazłem idealnie pasujący setup

Podaj dalej

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur zaliczyli 2 dni testów przed dziewiątą rundą WRC, Rajdem Niemiec (16-19 sierpnia). Jazdy z ekipą Printsport Racing odbyły się w Alzacji.

Tests before Rallye Deutschland 2018 in France, Alsace

Jaki jest plan na pokonywanie niemieckich winnic? Z gazem w podłodze i do odcięcia! ;)///What's the plan for the drvinig through the German vineyards? Flat out and to the rev's limit! 😉

Publiée par Łukasz Pieniążek sur Samedi 11 août 2018

Wczoraj jeżdżono po 4,4-kilometrowym odcinku Goxwiller-Heiligenstein, dziś na 400 metrów krótszym Dorlisheim. Polskiej załodze towarzyszył m.in. fabryczny kierowca Skody, Ole Christian Veiby, który zaliczy ADAC Rallye Deutschalnd z Printsport Racing poza klasyfikacją WRC 2.

Pieniążek podkreślił, że testy były bardzo owocne i z wypracowanymi ustawieniami jest optymistą przed niemiecką rundą mistrzostw świata. Dla 27-letniego częstochowianina będzie to drugi start w tej imprezie za kierownicą samochodu R5.

??️ Jak już wiecie, w ramach przygotowań do 9. rundy WRC 2, ??️ ADAC Rallye Deutschland wybraliśmy się do Alzacji na…

Publiée par Łukasz Pieniążek sur Samedi 11 août 2018

Rajd Niemiec będzie piątym tegorocznym startem Pieniążka i Mazura w WRC 2. Polacy zajmują obecnie 5. miejsce w punktacji kierowców i pilotów. Do podium zajmowanego przez Gusa Greensmitha i Craiga Parry’ego (uczestnik 10 rund RSMP) tracą 15 punktów. Z kolei tylko 5 oczek brakuje im do przeskoczenia kolegów z Printsportu, Ole Christiana Veibiego i Stiga Rune Skjaermoena.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News