Lukas najszybszy wśród Polaków

Lukas najszybszy wśród Polaków

Podaj dalej

Matt Campbell z zespołu Fach Auto Team po starcie z pole position zwyciężył w dzisiejszym wyścigu Porsche Supercup na torze Red Bull Ring. Podium uzupełnili Michael Ammermueller oraz Dylan Pereira.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w dzisiejszym starciu Porsche Supercup na austriackim obiekcie okazał się Robert Lukas. Zawodnik OLIMP Racing po starcie z 6. pola stracił nieco pozycji tuż po rozpoczęciu rywalizacji i ostatecznie minął linię mety jedno oczko niżej, na miejscu numer 7 po zaciętej walce z Danem Cammishem.

Z problemami podróżował dziś drugi najszybszy Polak w kwalifikacjach. Piotr Parys Junior po dobrym starcie z 12. pola zdołał obronić swoją pozycję i zaczął zbliżać się do jadących przed nim rywali, jednak błąd popełniony na drugim okrążeniu pozbawił młodziutkiego lublinianina jakichkolwiek szans na dobry rezultat. W efekcie najmłodszy debiutant w historii Porsche Supercup musiał zadowolić się odległą 22. lokatą.

Na miejscu numer 14 finiszował Igor Waliłko, który w stosunku do sesji kwalifikacyjnej zdołał odrobić trzy oczka. Zawodnik OLIMP Racing zaprezentował dobre tempo i kilka ładnych manewrów wyprzedzania, dzięki którym może zapisać na swoje konto 2 punkty do klasyfikacji generalnej.

Tuż za podium finiszował Mattia Drudi, wyprzedzając Dennisa Olsena i Josha Webstera. Na siódmej lokacie linię mety minął Robert Lukas, pokonując Dana Cammisha, Stevena Palette oraz Philipa Morina.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News