Znaleziono zastępstwo dla Szwecji. Załogi powalczą w zimowych warunkach

Znaleziono zastępstwo dla Szwecji. Załogi powalczą w zimowych warunkach

Podaj dalej

Po odwołaniu Rajdu Szwecji organizatorzy rajdowych mistrzostw świata znaleźli zastępcę dla zimowej rundy serii. W lutym załogi powalczą w fińskim rajdzie arktycznym.

Baza imprezy będzie zlokalizowana w Rovaniemi. Wydarzenie zaplanowano w dniach 26-28 lutego. Oznacza to, że Finlandia dwukrotnie będzie gościć stawkę WRC. Na przełomie lipca i sierpnia zaplanowano szutrowy Rajd Finlandii.

Na piątkowy poranek zaplanowano odcinek testowy, a wieczorem załogi zmierza się z pierwszymi oesami. Sobota to trzy powtarzane oesy. Cała trasa rajdu ma mieć 260 kilometrów oesowych.

Gdy w grudniu potwierdzono, że Rajd Szwecji się nie odbędzie, ciężko pracowaliśmy z AKK Sports, miastem Rovaniemi i jego entuzjastami, by to wydarzenie się odbyło. To był ciężki wyścig z czasem i dziękuję wszystkim za zaangażowanie – mówił Jona Siebel, dyrektor zarządzający WRC Promoter.

Wraz z dołączeniem do kalendarza fińskiego rajdu arktycznego będziemy mieli okazję doświadczyć imprezy w regionie, o którym zawsze marzyliśmy i gdzie warunki zapowiadają optymalną zimowa imprezę – dodał Yves Maton, odpowiedzialny za rajdy samochodowe ze strony FIA.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News