Zginęła uczestniczka Rajdu Śląska. Organizator potwierdził doniesienia [ZDJĘCIA]

Organizator Rajdu Śląska oficjalnie potwierdził smutne przedpołudniowe doniesienia o śmierci jednej z uczestniczek rywalizacji.

Zginęła uczestniczka Rajdu Śląska. Organizator potwierdził doniesienia [ZDJĘCIA]
Podaj dalej

Na czwartym odcinku specjalnym piątej rundy mistrzostw Polski z trasy wypadła Honda Civic Type-R załogi Tomasz Pyra/Agnieszka Pyra. Pilotka niestety zginęła na miejscu. Organizator wydał oświadczenie.

Oświadczenie organizatorów Rajdu Śląska

O godzinie 11:00 na odcinku specjalnym Chybie (powiat cieszyński) doszło do wypadku załogi numer 40, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów.

Samochód załogi numer 40 wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować.

Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy.

Przeczytaj również