Zespół Kubicy z drugim czasem kwalifikacji w LMP2

Zespół Kubicy z drugim czasem kwalifikacji w LMP2

Podaj dalej

Dennis Andersen z High Class Racing wywalczył dla swojej ekipy, której barw broni także Robert Kubica, drugie pole startowe w stawce LMP2 do wyścigu Roar Before The 24 na torze Daytona.

Zgodnie z regulaminem w kwalifikacjach mogli wziąć udział kierowcy posiadający brązową licencję i oni też rozpoczną jutrzejszy wyścig kwalifikacyjny do właściwej 24-godzinnej rywalizacji. Kwalifikacje podzielono na trzy 15-minutowe sesje. Najpierw na torze pojawili się kierowcy klas GT, następnie LMP3, a na koniec LMP2 i DPi.

Andersen popisał się czasem 1:38,532 i musiał uznać jedynie wyższość Bena Keatinga z PR1 Mathiasen Motorsports. Rywal okazał się lepszy o 1,164 sekundy. Trzeci rezultat uzyskał Roberto Lacorte w Dallarze zespołu Cetilar Racing. Do pokonania zespołowego kolegi Roberta Kubicy zabrakło mu 0,041 sekundy. Andersen uzyskał dziewiąty czas w całej stawce zawodów. W jutrzejszym wyścigu najprawdopodobniej drugim kierowcą będzie Ferdinand Habsburg.

Z właściwego pole position jutrzejszy wyścig rozpocznie Felipe Nasr, który w Cadillacu uzyskał czas 1:34,311. To najlepszy rezultat weekendu. Drugi był Oliver Jarvis za kierownicą Mazdy, a trzeci Tristan Vautier w kolejnym Cadillacu. Do najszybszego tracili odpowiednio 0,131 i 0,174 sekundy. Czołową piątkę uzupełnili Kevin Magnussen (+0,203) oraz Felipe Albuquerque (+0,395).

W LMP3 kwalifikacje padły łupem Moritza Kranza w Duqueine D08 zespołu Muehlner Motorsports America. Marco Wittmann w BMW M8 GTE w barwach BMW Team RLL był najszybszy w GTLM. W stawce GTD najlepszy czas uzyskał Ryan Hardwick w Porsche 911 GT3R z Wright Motorsports.

Wyniki kwalifikacji ROAR Before the 24

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News