Zespół Kubicy w czołówce! Czeka nas ekscytujące sześć godzin wyścigu!

Czwarte miejsce w stawce LMP2 i ósme wśród wszystkich zespołów wywalczyła ekipa Prema ORLEN w kwalifikacjach do sześciogodzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps.

Najpierw GT

Kwalifikacje tradycyjnie podzielono na dwie sesje. Pierwsza była przeznaczona dla kierowców aut GT. W stawce LMGTE Pro dublet wywalczyła ekipa Porsche. Gianmaria Bruni był o 0,180 sekundy lepszy od Michaela Christensena. Drugi rząd utworzą kierowcy Corvette Racing i AF Corse. Dla pierwszej z ekip czas uzyskał Nick Tandy, a dla drugiej Alessandro Pier Guidi. W LMGTE AM najszybsi byli kierowcy Aston Martinów. Ben Keating z TF Sport pokonał Paula Dalla Lanę z Northwest AMR.

Różne strategie

W drugiej części kwalifikacji na tor wyjechali kierowcy LMP2 i hipersamochodów. Barw Prema ORLEN Team bronił Louis Deletraz. Zespół zdecydował się podobnie jak część stawki tylko na jedno pomiarowe okrążenie. Szwajcar popisał się rezultatem 2:04,548, który w momencie przekroczenia linii mety dawał pole position w stawce LMP2. Trzeba było jednak poczekać na pozostałe ekipy.

Ostatecznie rezultat Szwajcara dał zespołowi ósme pole startowe, czwarte wśród ekip LMP2. Najlepszy okazał się Oliver Pla z Glickenhausa. 0,228 sekundy stracił Matthieu Vaxiviere z Alpine. Drugi rząd utworzą kierowcy Toyoty. Siódemka prowadzona przez Kamui’ego Kobayashi’ego była szybsza od ósemki Brendona Hartleya.

Trzeci rząd utworzą najszybsi w LMP2. Alessio Rovera z AF Corse był o zaledwie 0,044 sekundy szybszy od Robina Frijnsa z WRT. Trzecie miejsce wywalczył Filipe Albuquerque z United Autosports USA, a czwarte wspomniany Deletraz. Za Orecą w barwach PKN ORLEN wystartują kierowcy Realteam by WRT i dwie ekipy JOTA.

Inter Europol Competition wywalczył dwunaste miejsce w stawce LMP2. W kwalifikacjach walczył Esteban Gutierrez. Sześciogodzinny wyścig wystartuje w sobotę o 13:00.