WRC2 pod dyktando byłych kierowców WRC

WRC2 pod dyktando byłych kierowców WRC

WRC2 pod dyktando byłych kierowców WRC

Podaj dalej

Byli kierowcy WRC nie dają szans rywalom w stawce WRC2, a w WRC3 na trasach Arktycznego Rajdu Finlandii śledzimy pojedynek lokalnych kierowców z estońską załogą. W całej batalii biorą również udział reprezentanci ORLEN Team oraz polskie załogi.

Byli kierowcy WRC na czele WRC2

Po trzech oesowych triumfach na pewnym prowadzeniu w WRC2 są Esapekka Lappi i Janne Ferm. Załoga Volkswagena Polo ma 33,1 sekundy zapasu nad Andreasem Mikkelsenem i Olą Floene w Skodzie Fabii Rally2. Norwegowie byli dziś rano trzykrotnie na drugim miejscu. Wirtualne podium uzupełniają Nikołaj Griazin i Konstantin Aleksandrow (+40,5) w kolejnym Polo R5. Rosjanie zgodnie z obostrzeniami nałożonymi po aferze dopingowej, którą wykryła WADA jadą w barwach motorsportowej federacji.

Na siódmym miejscu znajdują się reprezentanci ORLEN Team. Martin Prokop i Michal Ernst uzyskiwali ósmy, siódmy i dziewiąty czas. Do liderów tracą ponad cztery minuty, a do podium brakuje blisko trzech i pół minuty.

Klasyfikacja WRC2 po OS5

Fińsko-estoński pojedynek w WRC3

W WRC3 kibice są świadkami fińsko-estońskiego pojedynku. Na czwartym oesie pożegnał się z nim i fotelem lidera Emil Lindholm, który rozbił swoją Skodę Fabię Rally2. Pętlę jako najlepsi w klasie kończą Teemu Asunmaa i Marko Salminen w Skodzie Fabii Rally2, którzy mają zaledwie dwie sekundy zapasu nad Estończykami: Egonem Kaurem i Silverem Simmem w Volkswagenie Polo R5. Fin zdołał wygrać jeden oes, Estończyk dwa. Trzecie miejsce ze stratą 58,1 sekundy zajmują Eerik Pietarinen i Antti Linnaketo w Skodzie Fabii R5.

Z polskich załóg lepiej radzą sobie Michał Sołowow i Maciej Baran. Duet w Citroenie C3 Rally2 uzyskiwał czternasty, trzynasty i szesnasty czas, co daje im dziesiąte miejsce.

Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran byli rano klasyfikowani na dwudziestym, czternastym i szesnastym miejscu. Jak na razie daje to piętnastą pozycję.

Klasyfikacja WRC3 po OS5

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News