Wirtualne Porsche zachwyca świat motorsportu

Wirtualne Porsche zachwyca świat motorsportu

Porsche Centrum Warszawa Esports Cup PCWEC (2)

Podaj dalej

Wirtualne wyścigi Porsche Centrum Warszawa Esports Cup są już na półmetku i jak na razie po tytuł pewnie zmierza Mikołaj Niedziela. Kierowca wygrał wszystkie dotychczas rozegrane rundy.

Połowa za nami, połowa przed nami

Do końca sezonu pozostały jeszcze wyścigi na trzech torach F1. Niedziela pewnie kroczy do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej serii wyścigowej organizowanej przez salon Porsche Centrum Warszawa. W każdej z rozegranych dotychczas rund: na torach w Barcelonie, Zandvoort i Silverstone, zdecydowanie wygrywał kwalifikacje, co dawało mu pole position i skutkowało zwycięstwami w pierwszych wyścigach.

Do drugiego wyścigu pierwsza dziesiątka startuje w odwróconej kolejności, co utrudnia faworytowi zdobycie kompletu punktów w rundzie. Mimo to na trudnym, technicznym torze Zandvoort Niedzieli udało się z dziesiątego miejsca „połknąć” wszystkich rywali i zwyciężyć również w drugim wyścigu. O klasie tego kierowcy świadczy też fakt, że za każdym razem zdobywał dodatkowe punkty przyznawane za najszybszy czas okrążenia.

Ataki na lidera i podium

Mikołajowi Niedzieli po piętach depcze laureat ubiegłorocznego Porsche Centrum Warszawa Esports Cup – Maciej Bońkowski, który ma do lidera 32 punkty straty. Trzecie miejsce w „generalce” zajmuje Tomasz Sokołowski, 36 punktów za Bońkowskim. Walka o podium może być jeszcze zacięta, bo za Sokołowskim jest aż czterech zawodników ze stratą maksymalnie osiemnastu punktów. Trzeba pamiętać, że zgodnie z regulaminem rozgrywek w końcowej klasyfikacji pomija się jeden najsłabszy wynik każdego kierowcy.

Do rozegrania zostały jeszcze trzy rundy mistrzostw. 18 stycznia zawodnicy zmierzą się na pętli GP Nürburgringu, tydzień później powita ich włoska Monza, a wielki finał imprezy odbędzie się 1 lutego na belgijskim „rollercoasterze w Ardenach”, czyli kultowym Spa-Francorchamps.

PCWEC to jednomarkowy puchar e-sportowy organizowany przez Porsche Centrum Warszawa dla klientów marki i właścicieli Porsche. Uczestnicy ścigają się na torach Formuły 1 za kierownicami wirtualnych Porsche 911 GT3 Cup. Zwycięzca będzie nagrodzony uczestnictwem w prawdziwym szkoleniu Porsche On Track, zdobywcy podium dostaną też upominki z kolekcji Porsche Driver’s Selection.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News