Wielki mistrz zakończy karierę? Rekordy przekonają go do pozostania?

Wielki mistrz zakończy karierę? Rekordy przekonają go do pozostania?

Wielki mistrz zakończy karierę? Rekordy przekonają go do pozostania?

Podaj dalej

Sebastien Ogier kilka dni temu przedłużył kontrakt z zespołem Toyoty i w przyszłym roku powalczy o ósmy tytuł rajdowego mistrza świata. Czy Francuz jednak pokusi się o pobicie rekordów swojego imiennika Loeba?

Francuz rozpoczynał swoją karierę pod skrzydłami legendy WRC, a ich konflikty w Citroenie sprawiły, że młodszy z kierowców postawił przed laty na projekt Volkswagena. Dzięki współpracy z niemiecką marką wywalczył cztery tytuły mistrza świata. Kolejne dwa zdobył w barwach Forda/M-Sportu, a w minionym sezonie był najlepszy w barwach Toyoty. Do rekordu Sebastiena Loeba brakuje mu jedynie dwóch mistrzostw.

Jest niemal pewne, że zaliczę jeszcze jeden rok startów [2021-red.]. Ludzie myślą, że pewnie znów ulegnę pokusie, ale szczerze mówiąc, zmieniłem zdanie tylko z powodu COVID-19 i minionego sezonu, który był bardzo krótki. Gdyby nie to zakończyłbym karierę teraz. Na pewno nie będzie kolejnych startów – zapowiedział Ogier w rozmowie z DirtFishem.

W tym roku spędziłem dużo czasu w domu. Więcej niż się spodziewałem. Czas, gdy obserwujesz jak dzieci dorastają jest bezcenny. Moment, na który czekałem, by zrezygnować ze startów jeszcze nie nadszedł. Razem z rodziną łatwiej było powiedzieć: „W porządku. Możemy zrobić jeszcze jeden sezon, ponieważ ten rok był wyjątkowo spokojny i spędziłem w domu dużo czasu” – dodał.

Teraz byłem w sytuacji, gdy chciałem zakończyć karierę w lepszy sposób i odpowiednim sezonem. Dlatego zdecydowałem się na jeszcze jeden rok – zakończył.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News