Widłak i Dymurski mistrzami Europy!

Igor Widłak i Daniel Dymurski zostali rajdowymi mistrzami Europy w klasie ERC3! Polska załoga mogła świętować wywalczenie koron jeszcze przed startem Rajdu Barum, po tym, gdy główny rywal nie pojawił się na czeskich oesach.

Widłak i Dymurski mistrzami Europy!
Podaj dalej

Widłak z perfekcyjnym sezonem

Przed startem czeskiej rundy mistrzostw Europy Igor Widłak i Daniel Dymurski mieli 58 punktów przewagi nad Kasparem Kasarim i Rainisem Raidmą. Estoński duet nie pojawił się jednak na starcie Rajdu Barum, co oznacza, że Polacy jeszcze przed rozpoczęciem batalii na czeskich oesach mogli świętować mistrzowskie tytuły. Co ciekawe Kasari i Raidma wybrali rywalizację w estońskim Lõuna-Eesti Ralli, gdzie w krajowym czempionacie walczą w ten weekend z Hubertem Laskowskim i Michałem Kuśnierzem.

Igor Widłak i Daniel Dymurski, którzy korzystają z Forda Fiesty Rally3, tylko raz nie pojawili się na podium w klasie. Sezon rozpoczęli od trzeciego miejsca w Rajdzie Fafe, a następnie wywalczyli drugie miejsce na Rajdzie Azorów. Na Wyspach Kanaryjskich byli bezkonkurencyjni i odnieśli pierwszy i jak na razie jedyny triumf w tym roku.

Czytaj też: Toyota stawia na nowe paliwo. Tak wygląda przyszłość

Najsłabszy start na razie wypadł na trasach Rajdu Polski, gdzie duet znalazł się tuż za podium. Na Łotwie i we Włoszech zawodnicy otwierali szampana na podium za drugie miejsca.

Mówią po tytule

– To doskonałe uczucie. Nie spodziewałem się tego na początku sezonu. Chciałem o to walczyć, ale nie spodziewałem się tego. Chcę podziękować wszystkim osobom, które mnie w tym wspierały – mówił Igor Widłak.

– Każdy rajd jest inny i trudny. Z pewnością wiele nauczyłem się w tym roku. W przyszłym sezonie chcę dalej walczyć – dodał.

Igor Widłak rozpoczął rajdową karierę od startu w Rajdzie Barbórka w 2012 roku. Za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX był trzydziesty piąty. Pierwszym sezonem, gdy zaliczył więcej niż jeden start był rok 2019. Wówczas pojawił się na trasach Samsonas Rally Rokiskis, Rajdzie Kormoran, Saaremaa i Rallye W4. Na polskich oesach wywalczył trzecie miejsce.

W zeszłym roku przesiadł się do Forda Fiesty Rally3, a na prawym fotelu pojawił się Daniel Dymurski. Duet skoncentrował się na występach w mistrzostwach Europy. Do dziś najlepszym wynikiem Widłaka pozostaje osiemnaste miejsce wywalczone wówczas na trasach Rajdu Azorów. Łącznie ma w swoim dorobku 26 startów.

Przeczytaj również