Weekend bez mistrza świata F1! Kto go zastąpił?

Weekend bez mistrza świata F1! Kto go zastąpił?

ferrari leclerc f1 red bull (3)

Podaj dalej

Wyścigowy weekend bez mistrza świata czeka kibiców Formuły 1 drugi tydzień z rzędu. Po problemach z koronawirusem drugą rundę mistrzostw świata musiał odpuścić Sebastian Vettel. W Aston Martinie kolejny oglądamy Nico Hulkenberga. Pierwszy trening w Arabii Saudyjskiej za nami.

Czerwona flaga w pierwszej tercji

Do swoich mechaników zaraz po rozpoczęciu jazd musiał zjechać Kevin Magnussen. W Haasie doszło do awarii skrzyni biegów. W siedemnastej minucie na torze pojawiły się czerwone flagi. Lando Norris przejechał bardzo blisko znacznika informującego o odległości do pierwszego zakrętu. Pęd powietrza sprawił, że ten się rozpadł. Konieczne było posprzątanie odłamków.

Czas okrążenia zdołało uzyskać szesnastu kierowców. Na czele znajdował się Max Verstappen. Holender miał blisko sekundę zapasu nad Yukim Tsunodą z AlphaTauri. Zaledwie 0,008 sekundy za Japończykiem był jego zespołowy kolega: Pierre Gasly. Czołową piątkę uzupełniali Sergio Perez i Lewis Hamilton. Meksykanin tracił do lidera blisko dwie, a Brytyjczyk ponad dwie sekundy. Pierwsze okrążenia zaliczyli także kierowcy Alfa Romeo F1 Team ORLEN. Valtteri Bottas był sklasyfikowany na trzynastej pozycji. Guanyu Zhou znajdował się na piętnastym miejscu. Obu kierowców dzieliło ponad pół sekundy.

Pracowicie po wznowieniu

Przerwa w jazdach trwała dziewięć minut i kierowcy szybko wzięli się za realizację swoich planów pracy. Zawodnicy jednak skoncentrowali się głównie na długich wyjazdach i nie doszło do większych zmian w klasyfikacji sesji. Na dwadzieścia minut przed końcem na czele pozostawał Max Verstappen. Na drugie miejsce wskoczył Charles Leclerc, który był wolniejszy od Holendra o blisko pół sekundy. Kolejne miejsca zajmowali Yuki Tsunoda, Pierre Gasly, Sergio Perez i Lewis Hamilton. Kierowcy Alfa Romeo F1 Team ORLEN sklasyfikowani byli w drugiej dziesiątce.

Pierwszy pokaz sił

Pod koniec jazd zespoły zdecydowały się sprawdzić miękką mieszankę ogumienia. Wprowadziło to większe zmiany w klasyfikacji sesji. Sesję w pozytywnym nastroju zakończył Charles Leclerc. Kierowca Ferrari wykorzystał miękkie opony i uzyskał najlepszy rezultat. Max Verstappen stracił 0,116 sekund. Holender jednak wykręcił swój czas na twardej mieszance opon na początku sesji. Trzeci był kierowca Alfa Romeo F1 Team ORLEN: Valtteri Bottas. Fin stracił do najszybszego 0,312 sekundy. Czołowa piątkę uzupełnili Carlos Sainz z Ferrari i Pierre Gasly z AlphaTauri. Drugi z kierowców Alfa Romeo F1 Team ORLEN: Guanyu Zhou został sklasyfikowany na czternastej pozycji.

GP Arabii Saudyjskiej 2022 – Trening 1 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News