Ważna decyzja dotycząca przyszłości Alfa Romeo Racing ORLEN

Ważna decyzja dotycząca przyszłości Alfa Romeo Racing ORLEN

Ważna decyzja dotycząca przyszłości Alfa Romeo Racing ORLEN

Podaj dalej

Marka Alfa Romeo oraz zespół Sauber poinformowały, że będą kontynuować współpracę co najmniej do końca obecnej ery F1 tj. do końca 2021 roku.

Współpraca między Alfą Romeo i Sauberem wykracza poza wyścigowe elementy. Sauber był zaangażowany także w projektowanie, rozwój i produkcję nowych modeli Giulii GTA i GTAm.

Czytaj też: Najlepszy start sezonu! Kimi Raikkonen był w innej lidze!

Wyścigi i osiągi są podstawą DNA Alfy Romeo. Marka praktycznie narodziła się na torze wyścigowym i dzisiaj nadal rywalizujemy na najbardziej zaawansowanym technologicznie poziomie sportów motorowych. Partnerstwo z Sauber Group pozwala również naszym klientom czerpać korzyści z ekskluzywnego know-how w dziedzinie wyścigów. To ma miejsce w przypadku zupełnie nowej Giulii GTA i GTAm. Modele uwzględniają wkład techniczny Saubera, zwłaszcza w zakresie zaawansowanej aerodynamiki – mówił Mike Manley, dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles.

Przedłużenie naszej współpracy z Alfą Romeo jest prawdziwym oświadczeniem woli obu stron. Znaleźli w nas zaangażowanego i zorientowanego na osiągi partnera, któremu mogli powierzyć markę. Jesteśmy zaszczyceni mogąc nieść dziedzictwo i przeszłe sukcesy Alfy Romeo. Obie strony zawsze dążą, by te relacje przyniosły efekty w dłużej perspektywie. W ostatnich trzech sezonach położyliśmy solidne fundamenty. Teraz zamierzamy czerpać korzyści z tej pracy w 2021 roku i później – dodał Fred Vasseur, szef Alfa Romeo Racing ORLEN.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News