W rozbitym aucie czekał na pomoc. Wszyscy nagrywali, co zrobi!

W rozbitym aucie czekał na pomoc. Wszyscy nagrywali, co zrobi!

W rozbitym aucie czekał na pomoc. Wszyscy nagrywali, co zrobi!

Podaj dalej

Wypadki na drogach mają miejsce i wie o tym każdy. Co więcej wypadki zdarzają się także na torach wyścigowych i odcinkach specjalnych. Tam jednak o pomoc powinna zadbać ekipa medyczna oraz sędziowie. Jak się okazuje nawet na poziomie mistrzostw świata można zaliczyć sporą wpadkę. Przekonał się o tym Gus Greensmith.

Greensmith czekał na pomoc

Do niecodziennej sytuacji doszło dziś na jednym z porannych odcinków specjalnych Rajdu Safari. Impreza przed rokiem powróciła do kalendarza mistrzostw świata, ale jak dziś się okazało, nadal zalicza wiele organizacyjnych wpadek.

Na start sobotniej rywalizacji swojego auta nie zdołał opanować Gus Greensmith. Kierowca M-Sportu dachował Fordem Pumą Rally1 i wylądował wraz z pilotem na boku pojazdu. Brytyjczk i Szwed nie mogli liczyć jednak na pomoc sędziów, którzy zamiast postawić auto na koła zaczęli nagrywać telefonami całe wydarzenie. Dopiero po kilku minutach załoga opuściła auto, by postawić je we właściwej pozycji i kontynuować jazdę. Ostatecznie odcinek później ze względu na wszechobecny kurz i brak przedniej szyby duet postanowił zakończyć batalię.

Dla jasności. To wideo zostało nagrane po tym, gdy przez ponad trzy minuty byliśmy uwięzieni w samochodzie. Sędziowie zabezpieczenia filmowali, co się stało. Nie pomagali ani mi, ani Jonasowi z opuszczeniem pojazdu – wyjaśniał Greensmith na swoich mediach społecznościowych.

Czytaj też: Porsche pokazało nowy model. Blisko 700-konny potwór

Toyoty na czele

Po pierwszej sobotniej pętli na czele utrzymuje się Kalle Rovanpera, który ma 19,4 sekundy zapasu nad Elfynem Evansem i 39,9 sekundy nad Takamoto Katsutą. Trójce Toyoty może zagrozić jedynie Thierry Neuville z Hyundaia, któremu do podium brakuje 7,4 sekundy. Piąty Sebastien Ogier w kolejnej Toyocie po wczorajszych problemach traci do Belga ponad półtorej minuty.

Ze świetnej strony pokazują się Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Biało-czerwony duet pewnie prowadzi w stawce WRC2 i zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy. Na dziś zaplanowano jeszcze trzy odcinki specjalne. Klasyfikację przed finałem batalii poznamy około 16:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News