Volkswagen w Formule 1? Promotorzy chcą ściągnąć Niemców

Volkswagen w Formule 1? Promotorzy chcą ściągnąć Niemców

Podaj dalej

Od kilku lat plotki mówią o dołączeniu Volkswagena do Formuły 1. Czy jednak spekulacje przerodzą się w końcu w realne kroki w stronę królowej motorsportu?

Zobacz też: Kibice niemal pod kołami auta. Nikt nie mógł tego powstrzymać [WIDEO]

Zainteresowanie dołączeniem do Formuły 1 niemieckiej marki wyrażają już sami promotorzy serii. Dyrektor generalny Porsche, które należy do grupy Volkswagena zdradził, że marka otrzymała oficjalne zapytanie w sprawie pojawienia się w stawce w najbliższej przyszłości. Plotki w ostatnim czasie nasilił się po tym, gdy dr Helmut Marko z Red Bulla zdradził, że prowadził rozmowy na ten temat z Porsche.

Sporty motorowe są wpisane w DNA Porsche i zawsze będziemy zainteresowani rywalizacją. Chcemy przenosić technologie do naszych drogowych pojazdów. Dzwoniły do nas osoby z Formuły 1 i pytali o grupę Volkswagena. Byli ciekawi, czy jesteśmy zainteresowani rywalizacją. Grupa nie podjęła jeszcze żadnej decyzji, ale sprawdzamy możliwości – mówił Oliver Blume dla hiszpańskiej Marci.

Nie wiadomo również, czy będzie to projekt powiązany z Audi czy z Porsche. Wszystko będzie zależało od nowych zasad, które będą obowiązywać od 2025 roku. Na razie koncentrujemy się na samochodach turystycznych i WEC, gdzie mamy nowy prototyp. Chcemy spróbować wygrać w IMSA, Le Mans, Sebring i na Daytonie. Mamy również Formułę E – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News