Verstappen znowu na czele. Alfa Romeo walczy o dziesiątkę

Verstappen znowu na czele. Alfa Romeo walczy o dziesiątkę

Verstappen znowu na czele. Alfa Romeo walczy o dziesiątkę

Podaj dalej

Max Verstappen, który dopiero w drugim treningu pojawił się na torze w Abu Zabi, popisał się najlepszym rezultatem sesji. Alfa Romeo F1 Team ORLEN kolejny raz znajduje się blisko czołowej dziesiątki.

Verstappen najszybszy w symulacji

Po pierwszej tercji jazd na czele tabeli z czasami widniało nazwisko Maxa Verstappena. Holender jako jedyny korzystał z miękkiej mieszanki opon. 0,596 sekundy wolniejszy był Charles Leclerc, a 0,872 sekundy George Russell. W jednej sekundzie mieścili się jeszcze Estban Ocon (+0,916) oraz Carlos Sainz (+0,919). Z dwójki Alfa Romeo F1 Team ORLEN lepszy był Guanyu Zhou. Chińczyk sklasyfikowany był na dziesiątej pozycji. Valtteri Bottas znajdował się na czternastym miejscu.

W drugich dwudziestu minutach jazd większość kierowców sprawdziło tempo kwalifikacyjne na miękkiej mieszance. Najlepszy okazał się Max Verstappen. Holender był szybszy od George’a Russella o 0,341 sekundy. Drugą dwójkę tworzyli Charles Leclerc (+0,453) i Lewis Hamilton (+0,615), a trzecią Sergio Perez (+0,706) i Carlos Sainz (+0,786). Valtteri Bottas mógł pochwalić się dziesiątym rezultatem. Drugi kierowca Alfa Romeo F1 Team ORLEN: Guanyu Zhou był trzynasty.

Wyścigowe tempo na koniec

W ostatnich dwudziestu minutach jazd zespoły i kierowcy zdecydowali się na sprawdzenie tempa wyścigowego i nie doszło do zmian w czołówce klasyfikacji sesji. Max Verstappen zostawił za sobą George’a Russella, Charlesa Leclerca i Lewisa Hamiltona.

Z dwójki Alfa Romeo F1 Team ORLEN lepszy był Valtteri Bottas, który był dziesiąty. Guanyu Zhou zakończył sesję na trzynastej pozycji.

Sobota będzie stała pod znakiem ostatniej godziny przygotowań i kwalifikacji. Pierwsza z sesji rozpocznie się o 11:30, a druga o 15:00.

GP Abu Zabi – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News