Ulewa na torze, zespół Kubicy znowu w czołówce

Zawodnicy zespołu WRT nie zwalniają tempa i pokazali podczas dnia testów w Monzy, że należy zaliczać ich do jednych z faworytów do triumfu w czterogodzinnej rywalizacji na włoskim obiekcie.

Ulewa na torze, zespół Kubicy znowu w czołówce
Podaj dalej

W drugiej liczącej blisko trzy godziny sesji na torze zabrakło Roberta Kubicy, a na pracy skoncentrowali się Yifei Ye i Louis Deletrza. Ostatecznie rezultat Szwajcara 1:39,259 był drugim czasem sesji. Lepszy okazał się jedynie Logan Sargeant z Racing Team Turkey. Obu kierowców dzieliło 0,405 sekundy.

Trzecim rezultatem popisał się Phil Hanson (+0,536) z United Autosports, a czwartym Ferdinand Habsburg broniący barw Algarve Pro Racing. Czołową piątkę zamknął Franco Colapinto z G-Drive Racing.

W LMP3 najszybsi byli kierowcy United Autosports. Team Virage ponownie był najlepszy z trzech polskich załóg. Znalazł się na ósmej pozycji. Inter Europol Competition z Mateuszem Kaprzykiem w składzie był dziewiąty. „Trzynastka” znalazła się na dwunastej pozycji.

Najlepsze czasy zawodnicy uzyskiwali w pierwszej części sesji. Ostatnia godzina jazd stała pod znakiem ulewnych deszczy.

Monza – Testy 2 – Wyniki

Przeczytaj również