Ujarzmij wyścigowe Porsche! Takiej okazji już może nie być!

Sezon motorsportowy na całym świecie powoli zapada w zimowy sen, ale długie chłodne wieczory można wykorzystać w perfekcyjny sposób. Jeśli chcesz spróbować swoich sił możesz wziąć udział w Porsche Centrum Warszawa Esports Cup.

porsche-911-gt3-rs-michelin-pilot-sport-cup-2
Podaj dalej

Dwa miesiące wirtualnej batalii

Przez najbliższe dwa miesiące wszyscy chętni mogą sprawdzić swoje możliwości w wirtualnej serii Porsche Centrum Warszawa Esports Cup. Zawodnicy będą mieli możliwość rywalizacji na sześciu torach Formuły 1, gdzie poprowadzą Porsche 911 GT3.

Druga edycja serii ma być wzorowana na markowym pucharze Porsche Mobil 1 Supercup, który towarzyszy wyścigom Formuły 1. Podobnie jak w „prawdziwych” wyścigach, uczestnicy Porsche Centrum Warszawa Esports Cup zmierzą się z aż sześcioma legendarnymi torami znanymi z F1: hiszpańskim Barcelona Circuit de Catalunya, holenderskim Zandvoort, brytyjskim Silverstone, niemieckim Nürburgring (GP-Strecke), włoską Monzą i belgijskim Spa-Francorchamps.

Pierwsza seria Porsche Centrum Warszawa Esports Cup odbyła się na przełomie grudnia i stycznia. Zawodnicy ścigali się wirtualnymi Porsche 718 Cayman GT4, rywalizując na czterech torach Europy Środkowej, m.in. Silesia Ring i Torze Poznań. Zwyciężył Maciej Bońkowski z Warszawy.

Co musisz mieć, by zagrać?

Jeśli masz komputer PC, kierownicą, dobre łącze internetowe i grę Assetto Corsa, nic nie staje na przeszkodzie, byś sprawdził swoje umiejętności. Zwłaszcza że na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca całego cyklu zostanie nagrodzony pucharem i szkoleniem Porsche On Track w Porsche Experience Center Silesia Ring. Podczas szkolenia można zapoznać się z pełną gamą modelową marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen. Dodatkowo zdobywcy podium dostaną atrakcyjne gadżety z serii Porsche Driver’s Selection.

Zgłoszenia są przyjmowane na stronie http://porschewarszawa.com.pl/polczynska/esports-cup-2021/. Wpisowe wynosi 250 zł i poza możliwością startu każdy z graczy otrzyma także plecak oraz bidon. Serwery treningowe zostaną uruchomione 23 listopada.

Przeczytaj również