Tsunoda straci miejsce w F1? Kubica w miejsce Japończyka?

Tsunoda straci miejsce w F1? Kubica w miejsce Japończyka?

Tsunoda straci miejsce w F1? Kubica w miejsce Japończyka?

Podaj dalej

Yuki Tsunoda, który obecnie broni barw ekipy AlphaTauri i z którym zespół wiązał ogromne nadzieje, może stracić swoje miejsce po sezonie 2022. Czy to szansa dla Roberta Kubicy?

Tsunoda nie spełnia oczekiwań

Niedawno Red Bull potwierdził, że w ekipie AlphaTauri na przyszły rok pozostanie Pierre Gasly. Nie zdecydowano się jednak na potwierdzenie, że drugim kierowcą pozostanie Yuki Tsunoda. 22-letni Japończyk, którego dr Helmut Marko nazwał „problematycznym dzieckiem”, pracuje od pewnego czasu z psychologiem, by kontrolował swoje emocje podczas rywalizacji. To może być jednak za mało i Tsunoda jest blisko utraty swojego miejsca.

Lubię problematyczne dzieci, ponieważ można coś z nich zrobić. Nie lubię świętoszków – żartował Franz Tost, szef Alpha Tauri.

Czytaj też: Fernando Alonso nie kryje rozczarowania. Formuła 1 nadal jest nudna

Jeśli będzie kontynuował swój rozwój w tym sezonie i nie będzie się rozbijał, myślę, że ma dobrą szansę, by zostać z nami. To zależy tylko od niego. Jeśli pokaże dobre wyniki, zostanie. Jeśli nie pokaże nic dobrego, wypadnie. To dość łatwe – dodał.

Yuki Tsunoda dołączył do stawki Formuły 1 w zeszłym roku. Zaliczył 31 wyścigów i zdobył 43 punkty. Najlepszy wynik wywalczył podczas kończącego zeszły sezon Grand Prix Abu Zabi. Japończyk był wówczas czwarty.

Najwolniejsi w stawce?

Ten sezon dla ekipy AlphaTauri nie układa się najlepiej. Po dobrym początku roku, ekipa ma problemy ze zdobywanie punktów i obecnie znajduje się na ósmej pozycji w klasyfikacji ekip. Pierre Gasly przyznał nawet, że obecnie mają najwolniejszy samochód w stawce.

Staram się zrobić wszystko, co w mojej mocy z samochodem. W tej chwili jednak nie mogę nic więcej wykonać. Desperacko potrzebujemy ulepszeń, by walczyć o przyzwoite wyniki. Nie mamy tempa. Możemy robić, co chcemy, testować różne strategie, ale nie mamy prędkości – mówił Gasly.

Prawdopodobnie mamy teraz najwolniejszy samochód w stawce. Naprawdę szkoda obserwować to, że walczymy o ostatnie miejsca. Od bardzo dawna nie dostaliśmy nowych części. Mam nadzieję, że otrzymamy aktualizacje we Francji – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News