Tsunoda chce zaliczyć najlepszy rok w karierze

Tsunoda chce zaliczyć najlepszy rok w karierze

Tsunoda chce zaliczyć najlepszy rok w karierze

Podaj dalej

Yuki Tsunoda, który rywalizuje w stawce F1 od 2021 roku, w tym roku będzie stał na czele ekipy Scuderia AlphaTauri, która wspierana jest przez PKN ORLEN. Czy Japończyk będzie w stanie pociągnąć zespół do lepszych wyników?

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Tsunoda po dobrym sezonie

Sezon 2022 był dla zespołu AlphaTauri niezwykle ciężki, ale na niektórych torach, zwłaszcza w pierwszej części roku, ekipa pokazywała, że stać ją o walkę o punkty. Jasnym punktem ekipy był też Tsunoda, który liczy, że trzeci sezon w królowej sportów motorowych będzie najlepszym w jego karierze.

– Rozwinąłem się fizycznie. Dużo nad tym pracowałem. To miało wpływ na moją ogólną kondycję, co przekładało się na poziom koncentracji i wydajności. Wróciła również moja pewność siebie, którą straciłem w debiutanckim sezonie. To były moje duże ograniczenia. Krok po kroku odbudowałem to, co było kluczem do mojego rozwoju jako kierowcy – mówił Yuki Tsunoda.

– Jestem teraz na zupełnie innym poziomie, choć nadal zachowałem pozytywy z pierwszego sezonu startów. Teraz mam jednak zdecydowanie większą kontrolę. Jestem bardziej zaangażowany w zespole, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój auta. Również zachowuję się inaczej. Wielu rzeczy się nauczyłem, nie tylko tych związanych z wyścigami. Nawet to ma pozytywny wpływ na mnie. Nie doceniałem tego, co wiązało się z życiem poza torem. Teraz odkryłem, że to też naprawdę ważne – dodał.

Obóz w Dubaju

Yuki Tsunoda przed startem sezonu 2023 zaliczył obóz kondycyjny w Dubaju. Dwa tygodnie ciężkiej pracy mają zaowocować w sezonie 2023.

– Pracowałem nad ogólną sprawnością i poznałem się z nowym trenerem, który kiedyś współpracował z Danielem Ricciardo. Jednym z głównych celów było zbudowanie dobrych relacji, byśmy rozumieli się przed rozpoczęciem testów i sezonu. Było dobrze. Podobnie poszło z właściwymi treningami. Skoncentrowaliśmy się głównie na wytrzymałości.

– Moim głównym celem jest osiągnięcie bardziej konsekwentnych wyników w każdym wyścigu, niezależnie od osiągów samochodu. Chcę też częściej zdobywać punkty. Potrzebuję większej kontroli przez cały czas, dobrze współpracować z zespołem i zrozumieć samochód tak szybko, jak to możliwe. Najlepiej już w pierwszym wyścigu w Bahrajnie. Chcę, by ten rok był moim najlepszych pod względem awansów do Q3 i zdobywania punktów – zakończył.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News