Trening za Kubicą, wieczorem kwalifikacje

Trening za Kubicą, wieczorem kwalifikacje

Robert Kubica Antonio Giovinazzi Alfa Romeo racing ORLEN GP Włoch F1 2021

Podaj dalej

Robert Kubica uzyskał szesnasty czas w pierwszym i jedynym treningu przed kwalifikacjami F1 we włoskiej Monzy. Już wieczorem czeka nas bój o jak najlepsze rezultaty.

Sprinterska sesja

Po dwudziestu minutach jazd na czele znajdował się Lewis Hamilton. Mistrz świata był o ponad 0,2 sekundy szybszy od Sergio Pereza. Ponad sekundę do lidera tracił Max Verstappen, a czołową piątkę zamykali Sebastian Vettel z Aston Martina i Valtteri Bottas z Mercedesa.

Robert Kubica jako jeden z pierwszych kierowców wyjechał na tor. Po pierwszej tercji jazd był sklasyfikowany na dziewiętnastej pozycji. Wolniejszy był Nikita Mazepin. Drugi kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: Antonio Giovinazzi był osiemnasty.

Daniel Ricciardo niespodziewanie znalazł się na czele wyników po czterdziestu minutach jazd. Australijczyk w barwach McLarena był o 0,025 sekundy lepszy od Pierre’a Gasly’ego z AlphaTauri. Równo 0,1 sekundy tracił zespołowy kolega Ricciardo: Lando Norris. Czwarty był Sergio Perez, a piąty Lewis Hamilton.

Robert Kubica i Antonio Giovinazzi zdecydowanie poprawili swoje rezultaty. Polak wskoczył na trzynaste miejsce, a Włoch był jedenasty. Rozdzielał ich Lance Stroll.

Symulacja kwalifikacji

W symulacjach kwalifikacji najlepszy okazał się Lewis Hamilton. Kierowca Mercedesa zszedł do 1:20,926 i o ponad 0,4 sekundy pokonał Maxa Verstappena. Trzeci był Valtteri Bottas.

Robert Kubica na swoich szybkich okrążeniach trafiał na spory tłok, ale ostatecznie uzyskał rezultat 1:23,009, co dało mu szesnaste miejsce. Za kierowcą ORLEN Team sklasyfikowano kierowców Williamsa i Haasa. Antonio Giovinazzi był trzynasty.

Na 18:00 zaplanowano kwalifikacje, które ustalą kolejność do jutrzejszego sprintu kwalifikacyjnego.

GP Włoch – Trening 1 – Wyniki

 

Przeczytaj również