Te opony zagrażają życiu! Producent bada sprawę!

Te opony zagrażają życiu! Producent bada sprawę!

Te opony zagrażają życiu! Producent bada sprawę!

Podaj dalej

Opony są nieodłącznym elementem samochodów, które używany na co dzień, podążają po odcinkach specjalnych lub są używane na torach wyścigowych. Gdy jeden z producentów ogłasza, że ich produkt nie nadaje się do użycia pojawiają się spore problemy.

Opony na cenzurowanym

Goodyear, amerykańskie przedsiębiorstwo, które jest trzecim na świecie pod względem wielkości producentem opon i gumy, w tym roku odpowiedzialne jest za dostawę ogumienia do serii WTCR. Puchar świata samochodów aut turystycznych zastąpił wcześniejsze mistrzostwa świata. W ten weekend kierowcy mieli rywalizować na kultowej pętli północnej toru Nurburgring. Zawodnicy musieli jednak obejść się smakiem.

W treningach oraz w kwalifikacjach kierowcy mieli problemy z oponami. Sędziowie, organizatorzy oraz producent ogumienia postanowili po konsultacjach odwołać wyścigową rywalizację. W komunikacie możemy przeczytać, że kwestie bezpieczeństwa, w tym zdrowie i życie są najważniejsze.

Czytaj też: Hybrydy zbyt gorące! Topniejące buty to najmniejszy problem

Producent potwierdził, że nie jest w stanie zagwarantować, że opony przygotowane do rywalizacji będą zachowywać się zgodnie z założeniami. Ponadto marka nie mogła podać przyczyn problemów, które pojawiły się podczas wcześniejszych sesji. Konieczne jest przeprowadzenie wyczerpującego procesu analizy danych.

Goodyear wydał oświadczenie

Podczas kwalifikacji i treningów do wyścigów FIA WTCR w Niemczech na torze Nurburgring Nordschleife wiele zespołów zgłosiło uszkodzenie ogumienia. Podczas różnych sesji używano opon z różnych partii produkcyjnych. Nie było różnicy w wydajności, ani w trwałości między partiami. Przeprowadziliśmy wstępny przegląd identyfikowania zgłaszanych partii produkcyjnych. Dotychczasowa analiza, łącznie z inspekcją zwróconych opon, nie wykazała żadnych problemów specyfikacji produkcyjnej – czytam w oświadczeniu marki.

– Potrzebna jest dalsza analiza zgłoszonych warunków we współpracy z zespołami, zanim będziemy mogli zalecić stosowanie tej specyfikacji w obecnym formacie wyścigów FIA WTCR. Zbierzemy wszystkie opony do analizy. Bezpieczeństwo jest naszą najważniejsza kwestią. Rozumiemy, jak ważne jest zapewnienie kierowcom pewności, której potrzebują, by jechać na tak specyficznym torze jak Nurburgring Norrdschleife. Zobowiązujemy się do przeprowadzenia pełnej, kompleksowej analizy technicznej produktu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News