Tanak wraca do domu! Ależ będzie sezon WRC!

Ott Tanak, który zaskakująco pod koniec sezonu rozstał się z Hyundaiem, wraca do zespołu, w którym rozpoczynał karierę. Estończyk w przyszłym roku poprowadzi Pumę Rally1!

Tanak wraca do domu! Ależ będzie sezon WRC!
Podaj dalej

Tanak wraca do domu

Estończyk na początku swojej rajdowej kariery był mocno związany z M-sportem i fordem. Debiut za kierownicą auta WRC zaliczył podczas Rajdu Walii 2014, gdzie mógł poprowadzić Fiestę WRC. Po sezonie 2017 zdecydował się jednak na zmiany i zasilił szeregi Toyoty. Z japońską marką Tanak wywalczył mistrzostwo świata i przerwał hegemonię Sebastienów: Loeba i Ogiera.

Ostatnie lata Estończyk spędził w ekipie Hyundaia, ale jeszcze przed końcem sezonu ogłosił, że opuści zespół, mimo ważnego kontraktu. Dziś dowiedzieliśmy się, że Tanak wraca do M-Sportu i będzie walczył za kierownicą Pumy Rally1.

Powrót do korzeni

– M-Sport to miejsce, które wychowało mnie jako kierowcę i nauczyło wszystkich trudnych lekcji, by zostać zawodnikiem na najwyższym poziomie w mistrzostwach świata. Od momentu wywalczenia tytułu, nie byłem w stanie tego powtórzyć. Nie będę w stanie zawrzeć pokoju z samym sobą, jeśli tego nie zrobię – zapowiadał Tanak.

– Odbyłem wiele rozmów z Malcolmem i zdecydowanie podzielam te same ambicje do nadchodzącego sezonu. To będzie duże wyzwanie, ale znam ludzi z Dovenby Hall. Wiem, do czego są zdolni i dzięki ich pasji do dawania wszystkiego, co mają, możemy walczyć o mistrzostwo. Cieszę się, że wracam do M-Sportu. Damy z siebie wszystko w przyszłym roku – dodał.

– Jestem bardzo szczęśliwy, widząc Otta z powrotem tutaj z nami. Śledziłem jego karierę od czasów młodości. Jestem bardzo dumny, że mogłem być częścią jego osiągnięć w ostatniej dekadzie. Był w Dovenby, by zobaczyć nasze obiekty i przetestować Pumę. Na podstawie pierwszych opinii Otta można śmiało powiedzieć, że jesteśmy pewnie, że możemy walczyć o mistrzostwo świata w 2023 roku. Zaledwie kilka dni uwydatniło nam poziom potrzebny do zapewnienia zwycięstw w rajdach – komentował Malcolm Wilson.

Ott Tanak ma w swoim CV 136 startów w mistrzostwach świata. W 2019 roku został mistrzem. Ponadto może pochwalić się siedemnastoma triumfami i 42 wizytami na podium.

Przeczytaj również