Tanak pewnym liderem. ORLEN Team w punktach

Ott Tanak i Martin Jarveoja zdeklasowali rywali na trasie sobotnich odcinków specjalnych Rajdu Sardynii i wydaje się, że w niedzielę przypieczętują triumf na włoskiej wyspie. O punkty walczą również załogi ORLEN Team.

Tanak z pewną przewagą

Estończyk perfekcyjnie rozpoczął sobotnią część rywalizacji i wykorzystując błąd Esapekki Lappiego wskoczył na fotel lidera, którego nie oddał do końca dnia. Kierowca Hyundaia ma blisko minutę zapasu nad Craigiem Breenem. Najniższy stopień podium jak na razie zajmuje Dani Sordo.

Kolejny dzień do nieudanych musieli zapisać Thierry Neuville i Elfyn Evans, którzy nie dotarli do mety etapu. Swoje auto rozbił także Adrien Fourmaux. Francuz spowodował przerwanie ostatniego odcinka specjalnego i sędziowie muszą nadać czasy zawodnikom. Część kierowców na odcinku ujrzała czerwone flagi i konieczne jest skorygowanie rezultatów.

Za plecami Hiszpana znajduje się Pierre-Louis Loubet, który jeśli wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności może zagrozić Daniemu Sordo. Na piątym miejscu znajduje się najwyżej sklasyfikowany kierowca Toyoty: Kalle Rovanpera. Fin również jeszcze może spróbować zaatakować najniższy stopień podium. Nad szóstym Takamoto Katsutą ma blisko półtorej minuty zapasu.

ORLEN Team w punktach

Dzień pozytywnie zakończył się dla obu załóg ORLEN Team. Wyżej sklasyfikowani są Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy zajmują ósme miejsce w stawce. Martin Prokop i Michal Ernst są pozycję niżej. Oba duety dzieli blisko półtorej minuty. Mistrz Polski jednocześnie jest szósty w stawce juniorów. Do poprzedzającego kierowcy traci blisko dwie i pół minuty, a nad najbliższymi rywalami ma ponad sześć minut przewagi.

Liderem w WRC2 jest Nikołaj Griazin, który wykorzystał problemy Andreasa Mikkelsena i Teemu Suninena. Norweg i Fin pożegnali się z walką o zwycięstwo i za kierowcą Skody Fabii Rally2 evo znajduje się Jan Solans. Hiszpan traci do lidera 44,9 sekundy. W boju o najniższy stopień podium jak na razie wygrywa Chris Ingram. Brytyjczyk ma jednak zaledwie 2,3 sekundy zapasu nad byłym mistrzem Polski: Jarim Huttunenem.

Szybki finał

Ostatniego dnia batalii zaplanowano dwa powtarzane odcinki specjalne. Pętlę stworzą próby Cala Flumini (12,55 km) i Sassari-Argentiera (7,1 km). Krótsza z prób na finał rywalizacji będzie stanowiła Power Stage. Zwycięzców poznamy około godziny 13:00.