Tanak nie pojedzie w Monzy! Zaskakujące zastępstwo Estończyka!

Hyundai Motorsport przed którym ostatnia runda rajdowych mistrzostw świata, niespodziewanie poinformował o zmianie składu. Na trasach zabraknie Otta Tanaka!

Ott Tanak kończy karierę w WRC?
Podaj dalej

Rodzina jest najważniejsza

W krótkim komunikacie zespołu możemy przeczytać, że w ostatniej chwili ekipa zdecydowała się na zmianę kierowcy. Ott Tanak ze względów osobistych i rodzinnych musi opuścić ostatnią rundę mistrzostw świata. Zespół życzył etatowemu kierowcy wszystkiego najlepszego i nie może się doczekać kolejnych startów w 2022 roku.

Zespół postanowił na ostatnią rundę mistrzostw świata zatrudnić Teemu Suninena, którego bezie pilotował Mikko Markkula. Fiński kierowca kojarzony z M-Sportem zadebiutuje za kierownica i20 Coupe WRC.

Nieudany sezon Tanaka

Dla Otta Tanaka zbliżający się do końca sezon nie był najlepszy. Estończyk rozpoczął rywalizację od nieukończonego Rajdu Monte Carlo. Po wizycie w Alpach wygrał Rajd Arktyczny, który był jego jedynym triumfem w tym roku. Ponadto tylko trzy razy stał na podium. Był trzeci w Rajdzie Safari i dwukrotnie drugi w Grecji i Finlandii. W klasyfikacji kierowców znajduje się na piątym miejscu i nie ma żadnych szans na mistrzowski tytuł.

Suninen, który rozpoczął sezon w barwach M-Sportu, nie spełnił oczekiwań zespołu i po kilku rajdach opuścił ekipę. Najlepszy wynik uzyskał na trasach Rajdu Estonii, gdzie był szósty. Ponadto już za kierownicą Volkswagena Polo R5 wygrał Rajd Finlandii w stawce WRC2. z koreańską ekipą mógl się poznać podczas Rajdu Katalonii. Za kierownicą Hyundaia i20 N Rally2 był drugi w stawce WRC2.

Finał ponownie we Włoszech

W związku z pandemią koronawirusa drugi raz z rzędu organizatorzy mistrzostw świata byli zmuszeni zrezygnować z wyprawy do Japonii. W kalendarzu zamiast azjatyckiej rundy ponownie pojawił się Rajd Monzy. Pierwszego dnia zawodnicy przejadą siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 106,67 km. Drugiego opuszczą kultowy tor i wyjadą na odcinki w górach. Sobota to sześć prób o długości 108,72 km. Na finał rywalizacji zaplanowano trzy odcinki o długości 38,07 km. Rywalizacja odbędzie się w dniach 19-21 listopada.

 

Przeczytaj również