Syn mistrza świata dostanie auto WRC. Nastolatek z szansą od fabryki

Syn mistrza świata dostanie auto WRC. Nastolatek z szansą od fabryki

Syn mistrza świata dostanie auto WRC. Nastolatek z szansą od fabryki

Podaj dalej

Hyundai Motorsport poinformował, że jego skład podczas Rajdu Arktycznego uzupełni jedna z przyszłych gwiazd mistrzostw świata. Z pewnością będzie to oznaczać dla nas niesamowite emocje.

Od zeszłego roku fabrycznych barw Toyoty broni Kalle Rovanpera, który dziś ma 20 lat, 4 miesiące i 4 dni. Za kierownicą auta WRC zadebiutował w mistrzostwach świata, gdy miał 19 lat, 3 miesiące i 21 dni.

Hyundaia i20 Coupe WRC podczas Rajdu Arktycznego otrzyma Oliver Solberg, syn Pettera. Norweg w przeszłości w barwach Subaru zdobywał tytuł mistrza świata. Ponieważ Rajd Arktyczny zaplanowany jest na ostatni weekend lutego, oznacza to, że debiut w aucie klasy WRC w mistrzostwach świata zaliczy jako nastolatek. W dniu startu imprezy będzie miał 19 lat, 5 miesięcy i 3 dni.

Chciałbym bardzo podziękować Hyundaiowi za umożliwienie mi zdobycia doświadczenia i za zaufanie, jakim obdarzyli mnie dając mi szansę w i20 Coupe WRC. Marzeniem było zadebiutowanie w aucie klasy WRC w mistrzowskim zespole. Dużo jeździłem po śniegu i znam te warunki dość dobrze, ale samochód będzie zupełnie nowy. Chcę kończyć każdy oes z większą wiedzą o samochodzie niż na starcie próby – mówił Solberg.

Bardzo cieszymy się, że Oliver będzie miał okazję wystartować w Rajdzie Arktycznym Hyundaiem i20 Coupe WRC. Oczywiście chcemy zobaczyć na jakim jest poziomie, ale nie nakładamy na niego presji. Musi czerpać radość z rajdu – dodał Andrea Adamo, szef zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News