Symulacja kwalifikacji dla Pereza. Będą decydować ułamki sekund

Symulacja kwalifikacji dla Pereza. Będą decydować ułamki sekund

Valtteri Bottas Alfa Romeo F1 Team ORLEN GP Miami Formula 1 2022

Podaj dalej

Sergio Perez dał jasny sygnał, ze nie zamierza poddawać się w walce o pole position do pierwszego Grand Prix Miami i był najszybszy w ostatnim treningu. Swoje auto rozbił Esteban Ocon.

Czerwona flaga na start

Jak w niemal każdy weekend trzeci trening rozpoczął się dość leniwie. Za pracę wzięli się głównie kierowcy, którzy mieli problemy w piątek. Ci, którzy odpuścili początek sesji mogli sobie po piętnastu minutach pluć w brodę. Z toru wypadł Esteban Ocon i mocno rozbił Alpine w czternastym zakręcie. Na torze wywieszono czerwone flagi.

Na czele tabeli z czasami znajdował się Max Verstappen. Holender na pośredniej mieszance był o 0,351 sekundy szybszy od korzystającego z miękkich opon Charlesa Leclerca. Trzeci był Mick Schumacher (+0,940), a czwarty George Russell (+0,980). Brytyjczyk był ostatnim zawodnikiem tracącym mniej niż sekundę. Valtteri Bottas rozpoczął jazdy od siódmego rezultatu. Drugi z kierowców Alfa Romeo F1 Team ORLEN: Guanyu Zhou nie pojawił się na torze.

Rozruch i symulacja kwalifikacji

Jazdy wznowiono na 33 minuty przed zakończeniem sesji i kierowcy wzięli się mocno do pracy. Na czele pozostał Max Verstappen, który wyprzedzał Charlesa Leclerca. Na trzecie miejsce po rekordzie w pierwszym sektorze wskoczył Valtteri Bottas. Kierowca Alfa Romeo F1 Team ORLEN pod koniec okrążenia był przyblokowany przez Pierre’a Gasly’ego. Czołowa piątkę uzupełniali Carlos Sainz i Fernando Alonso. Guanyu Zhou rozpoczął swoją część jazd od dziewiątego rezultatu.

Po rozgrzewce kierowcy sprawdzili tempo kwalifikacyjne. Najlepszy czas sesji uzyskał Sergio Perez. Drugi ze stratą 0,194 sekundy był Charles Leclerc. Trzeci Max Verstappen stracił do zespołowego kolegi 0,345 sekundy. Holender na ostatnim pomiarowym okrążeniu niemal nie rozbił swojego Red Bulla w szykanie. Czołową piątkę uzupełnili Fernando Alonso i Sebastian Vettel. Kierowcy Alfa Romeo F1 Team ORLEN zostali sklasyfikowani na czternastej i osiemnastej pozycji. Szybszy był Valtteri Bottas. O tym jak ciasno jest w stawce świadczy fakt, ze czwartego Fernando Alonso i osiemnastego Guanyu Zhou dzieliła sekunda.

GP Miami – Trening 3 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News