Świetny start ORLEN Team. To zapowiedź dobrego weekendu?

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk perfekcyjnie rozpoczęli batalię na trasach Rajdu Lipawy. Duet ORLEN Team po popisaniu się najlepszym czasem na przejazdach treningowych wygrał kwalifikacje drugiej rundy mistrzostw Europy.

Świetny start ORLEN Team. To zapowiedź dobrego weekendu?
Podaj dalej

Załogi rywalizowały na mierzącej 4,61 km próbie. Po dwukrotnym przejeździe treningowym duet w barwach PKN ORLEN był o ponad sekundę lepszy od Nikołaja Griazina. Czołową trójkę uzupełniał Aleksiej Łukjaniuk (+1,740), za którym sklasyfikowani byli Nil Solans (+1,782) oraz Andreas Mikkelsen (+2,006).

W kwalifikacjach startujący jako trzeci Marczyk był lepszy od ruszającego do walki jako jedenasty zawodnik Griazina o 0,433 sekundy. Trzecim czasem popisał się Estończyk Georg Linnamae (+0,537). Czołową piątkę uzupełnili Fabian Kreim (+0,855) oraz Andreas Mikkelsen (+0,865). Szósty był otwierający rywalizację Aleksiej Łukjaniuk (+1,687).

Mam nadzieję, że ten czas wystarczy, by zdobyć dobrą pozycję startową. Dałem z siebie wszystko. Dziękuję zespołowi za świetny samochód. Mam nadzieję, że znów wykonam dobrą pracę – podsumował Marczyk.

Liczę na to, że tym razem nie będę miał problemów technicznych. Chcę się dobrze bawić. Miko zrobił dobry czas. Ciężko go dogonić, ale nie ma dramatów – komentował Griazin.

Popełniliśmy dwa małe błędy, ale ogólnie mamy dobre wyczucie – relacjonował Linnamae.

Przeczytaj również