Świetny start Kubicy! Zespół Polaka walczy o podium w mistrzostwach świata!

Świetny start Kubicy! Zespół Polaka walczy o podium w mistrzostwach świata!

Robert Kubica Prema orlen team fia wec sebring 2022

Podaj dalej

Robert Kubica świetnie spisał się na początku wyścigu 1000 mil Sebring, który rozpoczyna bój o tytuły mistrzów świata w wyścigach długodystansowych. Polak świetnie pokazał swój wyścigowy kunszt.

Świetny start i tempo

Kierowca zespołu Prema ORLEN świetnie rozpoczął rywalizację i już po starcie poprawił pozycję. Polak przebił się na ósme miejsce w całej stawce i czwarte w klasie LMP2. Przed nim znajdowali się jedynie kierowcy United Autosports USA i AF Corse. W pierwszym wyjeździe Kubica przejechał osiemnaście okrążeń i po dotankowaniu pojawił się ponownie na czwartym miejscu w LMP2. Po kolejnych 21 okrążeniach Kubica oddał kierownicą Lorenzo Colombo, który dzięki świetnemu tempu kierowcy ORLEN Team był już trzeci w stawce LMP2.

Zespołowy kolega Polaka zaliczył dwa przejazdy po dwadzieścia jeden okrążeń. Po blisko dwóch godzinach i czterdziestu minutach jazd za kierownicą pojawił się Louis Deletraz, który mocno deptał po piętach słabszej z ekip United Autosports USA.

Po trzech godzinach jazd Prema ORLEN Team znajdowała się na siódmej pozycji, trzeciej w LMP2. Do liderów w klasie tracili blisko piętnaście sekund.

Hipersamochody na czele

Walkę o triumf w klasyfikacji generalnej perfekcyjnie rozpoczęli kierowcy Alpine. Po trzech godzinach jazd mieli blisko minutę zapasu nad Toyotą z numerem 8. Czołową trójkę uzupełniali kierowcy Toyoty z numerem 7. Do zespołowych kolegów tracili około siedmiu sekund. Czwarte miejsce zajmowali zawodnicy Glickenhausa, którzy tracili już okrążenie do najlepszych.

Problemy miała polska ekipa Inter Europol Competition, w której aucie pojawiła się awaria. Po usunięciu usterki ekipa powróciła do walki, ale po trzech godzinach walki zajmowała 35 miejsce, piętnaste w stawce LMP2. do poprzedzającej ekipy ARC Bratislava tracili pięć okrążeń.

W LMGTE Pro na czele znajdowała się ekipa Corvette Racing, która nie mogła jednak mówić o bezpiecznej przewadze. Zaledwie osiem sekund tracili kierowcy Porsche z 911-ki z numerem 92. 40 sekund do zespołowych kolegów tracili kierowcy Porsche z numerem 91. W LMTGE Am pewnymi liderami byli kierowcy Northwest AMR, którzy korzystali z Aston Martina. Ponad 45 sekund słabsi byli zawodnicy Dempsey – Proton Racing. Ich bronią jest Porsche 911. Trzecie miejsce zajmowała ekipa TF Sport w kolejnym Aston Martinie.

1000 mil Sebring – Wyniki po 3h

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News