Świetne tempo zespołu Kubicy. Kwalifikacje będą arcyciekawe

Świetne tempo zespołu Kubicy. Kwalifikacje będą arcyciekawe

Robert Kubica Spa ELMS 2021

Podaj dalej

Zespół WRT, którego barw broni Robert Kubica świetnie zakończył przygotowania do domowej rywalizacji w European Le Mans Series. Czy rywale znajdą sposób na pokonanie Oreci w logotypach PKN ORLEN? Kwalifikacje zapowiadają się niesamowicie

Kwalifikacje Deletraza, wyścigowe tempo Kubicy i Ye

Sobotni poranek stał pod znakiem ostatniego treningu. Zawodnicy mieli do wykorzystania półtorej godziny jazd. Jako pierwszy w ekipie WRT na tor wyjechał Louis Deletraz. Szwajcar zaliczył okrążenie wyjazdowe i zjechał do boksów, by po kilku minutach rozpocząć właściwą pracę. W symulacji kwalifikacji uzyskał rezultat 2:05,771 i oddał kierownicę Robertowi Kubicy.

Polak podobnie jak wczoraj koncentrował się na dłuższych jazdach. Do samochodu wsiadł w 21 minucie sesji, a opuścił go dopiero po 36 minutach jazd. Na najlepszym okrążeniu uzyskał rezultat 2:08,994. Po Kubicy do auta zasiadł Yifei Ye. Chińczyk podobnie jak kierowca ORLEN Team sprawdzał wyścigowe tempo, które wyglądało bardzo dobrze i pozostał na torze do końca sesji.

Sesję do swojego dorobku dopisali kierowcy United Autosports, którzy zaliczyli dublet. Trzeci czas należał do ekipy Cool Racing, a czwarty do WRT. Czołową piątkę zamknęli kierowcy Racing Team Turkey.

Mateusz Kaprzyk w barwach Inter Europol Competition wraz z kolegami znalazł się na trzynastym miejscu w stawce LMP3. Drugie auto „polskich piekarzy” zostało sklasyfikowane na ósmej pozycji.

Co nas czeka dalej?

Walkę o najlepsze pola startowe zgodnie z regulaminem rozdzielono na poszczególne klasy. Jako pierwsi na tor wyjadą kierowcy aut GT. Po nich swoje dwanaście minut będą mieli zawodnicy LMP3, a batalię zakończą kierowcy aut LMP2. Pierwsza grupa wyjedzie na tor o 13:05, a najlepsi o 13:49.

Czterogodzinny wyścig zaplanowano na niedzielę. Rywalizacja rozpocznie się o 11:00. Po 15:00 jeśli wszystko ułoży się we właściwy sposób będziemy mogli świętować mistrzostwo Roberta Kubicy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News