Świetne tempo na domowym torze. W niedzielę możemy świętować mistrzostwo

Świetne tempo na domowym torze. W niedzielę możemy świętować mistrzostwo

Robert Kubica Spa ELMS 2021

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z kolegami z zespołu WRT świetnie rozpoczęli oficjalną część weekendu na torze Spa-Francorchamps i pierwszy trening zakończyli na drugim miejscu.

Zespołowa praca WRT

Jako pierwszy na tor w barwach ekipy WRT wyjechał Louis Deletraz. Szwajcar uzyskał czas 2:06,777 i zjechał do boksów po sześciu minutach jazd. Kierownicę przejął Robert Kubica. Polak zaliczył dwa wyjazdy i na torze spędził łącznie 36 minut. Kierowca ORLEN Team koncentrował się na długich przejazdach i uzyskał rezultat 2:09,087.

Jako trzeci za kierownicą Oreci LMP2 w barwach PKN ORLEN pojawił się Yifei Ye. Chińczyk podobnie jak Polak realizował plan dłuższych przejazdów i swoją część pracy zakończył rezultatem 2:09,029. Na ostatnie piętnaście minut sesji do auta wrócił Louis Deletraz. Szwajcar dokończył program jazd z dużym obciążeniem paliwem.

Lepsi od kierowców WRT okazali się jedynie zawodnicy ekipy United Autosports, którzy byli szybsi o ponad sekundę. Za plecami Roberta Kubicy i jego kolegów sklasyfikowano zawodników COOL Racing, G-Drive Racing, Algarve Pro Racing i IDEC sport. Pięć ekip zmieściło się w 0,3 sekundy.

W LMP3 kolejną dobrą sesję zaliczyli kierowcy Inter Europol Competition. Trzynastka została sklasyfikowana na trzeciej pozycji. Czternastka, którą prowadzi także Mateusz Kaprzyk znalazła się na czternastej pozycji. Dziewiątą pozycję wywalczyli kierowcy Team Virage.

Co nas czeka dalej?

Na jutro zaplanowano jeszcze jedną sesję treningową oraz kwalifikacje. Ostatnie przygotowania zaplanowano na 9:05 i potrwają półtorej godziny. Walkę o najlepsze pola startowe zgodnie z regulaminem rozdzielono na poszczególne klasy. Jako pierwsi na tor wyjadą kierowcy aut GT. Po nich swoje dwanaście minut będą mieli zawodnicy LMP3, a batalię zakończą kierowcy aut LMP2. Pierwsza grupa wyjedzie na tor o 13:05, a najlepsi o 13:49.

Czterogodzinny wyścig zaplanowano na niedzielę. Rywalizacja rozpocznie się o 11:00. Po 15:00 jeśli wszystko ułoży się we właściwy sposób będziemy mogli świętować mistrzostwo Roberta Kubicy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News