Silna reprezentacja motorsportu w plebiscycie Przeglądu Sportowego

Organizatorzy Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku zaprezentowali piętnastu nominowanych wśród których znaleźli się reprezentanci sportów motorowych.

Miniony rok przez pandemię koronawirusa był niezwykle ciężki dla wszystkich dyscyplin sportowych, ale mimo to mogliśmy cieszyć się licznymi sukcesami. Wśród piętnastu najlepszych sportowców znaleźli się m.in. Iga Świątek, która jako pierwsza Polka wygrała indywidualnie turniej Wielkiego Szlema, Kamil Stoch czy Robert Lewandowski.

Uwagę kibiców motorsportu przyciągną dwa nazwiska: Kajetan Kajetanowciz oraz Bartosz Zmarzlik. Wicemistrz WRC2 z zeszłego sezonu w ten weekend walczy o tytuł w WRC3. W tym roku wygrał Rajd Turcji i stawał na podium na Sardynii. Kajetanowicz w zeszłym roku zajął w plebiscycie jedenaste miejsce.

Najlepszy sportowiec zeszłego roku do swojego CV dodał w tym sezonie drugi indywidualny triumf w żużlowych mistrzostwach świata. Dodatkowo zawodnik ORLEN Team dołożył srebrny medal w drużynie.