Sesja czerwonych flag. Czas na mokry tor

Sesja czerwonych flag. Czas na mokry tor

Robert Kubica Alfa Romeo C42 F1 2022 PKN ORLEN Team 2

Podaj dalej

Pod znakiem czerwonych flag odbyła się ostatnia sesja przedsezonowych testów Formuły 1 na suchym torze w Barcelonie. Najlepszym czasem popisał się George Russell.

Czerwono na torze

George Russell uzyskał najlepszy czas podczas porannych jazd ostatniego dnia w Barcelonie. Podczas obiadowej przerwy na tor mają wyjechać polewaczki i po południu kierowcy będą zmuszeni do skorzystania z opon deszczowych i przejściowych. Ostatniej suchej sesji nie ułatwiały co chwilę pojawiające się czerwone flagi.

Pierwsza z nich spowodował Fernando Alonso. Z Alpine zaczął wydobywać się dym, ale nie doszło do większego pożaru. Na nieszczęście zespołu jednak awaria hydrauliki okazała się na tyle poważna, że ekipa musiała przedwcześnie zakończyć pierwszą turę zimowych jazd. Po usunięciu samochodu Hiszpana wznowiono jazdy i kolejne dwie godziny były względnie spokojne.

Kolejna czerwona flaga pojawiła się na godzinę przed zakończeniem jazd. Pierre Gasly rozbił swoje AlphaTauri w zakręcie numer 5. Doszło do uszkodzenia przedniego skrzydła i zawieszenia. Chwilę później w żwirze utknął nowy kierowca Alfy Romeo: Zhou Guanyu. Ostatnią czerwoną flagę na koniec jazd spowodował Sebastian Vettel, który po awarii zatrzymał się na torze.

Najlepszy nie czuje się najszybszy

Na czele tabeli z czasami poranek zakończył George Russell, który jak sam przyznaje, nie czuje, ze Mercedes jest najsilniejszą ekipą w stawce. Brytyjczyk na razie za faworytów uważa kierowców McLarena i Ferrari. Russell uzyskał czas 1:19,233, co jest najlepszym rezultatem pierwszej tury jazd. Drugim czasem popisał się urzędujący mistrz świata: Max Verstappen. Holender stracił jednak ponad pół sekundy. Barierę minuty i dwudziestu sekund przebili także Sebastian Vettel i Charles Leclerc. Czołowa piątkę zamknął Nicholas Latifi, który zaliczył tylko pięć okrążeń. Kanadyjczyk w połowie sesji zastąpił za kierownicą Williamsa Alexa Albona. Kolejna zamiana ma zajść w połowie popołudniowej sesji.

Zhou za kierownicą Alfy Romeo

Piątkowy poranek w zespole Alfa Romeo F1 Team ORLEN był przeznaczony dla Guanyu Zhou. Chińczyk zdołał przejechać 41 okrążeń, ale przygoda pod koniec jazd delikatnie ograniczyła program jazd. Czas 1:21,939 dał mu ósme miejsce w stawce.

Przedsezonowe testy F1 – piątek – sesja poranna – wyniki

1. George Russell Mercedes 1:19.233
2. Max Verstappen Red Bull 1:19.756
3. Sebastian Vettel Aston Martin 1:19.824
4. Charles Leclerc Ferrari 1:19.831
5. Nicholas Latifi Williams 1:20.699
6. Lando Norris McLaren 1:20.827
7. Fernando Alonso Alpine 1:21.242
8. Guanyu Zhou Alfa Romeo 1:21.939
9. Pierre Gasly AlphaTauri 1:22.469
10. Alex Albon Williams 1:22.652
11. Nikita Mazepin Haas 1:26.229

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News