Schumacher żegna się z Ferrari! To koniec kariery Niemca?

Schumacher żegna się z Ferrari! To koniec kariery Niemca?

Schumacher żegna się z Ferrari! To koniec kariery Niemca?

Podaj dalej

Mick Schumacher, który dzięki talentowi i nazwisku miał przebojem piąć się w hierarchii Formuły 1, wraz z końcem obecnego sezonu opuści program rozwoju młodych kierowców Ferrari. Czy to koniec kariery syna wielokrotnego mistrza świata?

Schumacher ma problem

Takie informacje przedstawił korespondent niemieckiego RTL: Felix Gorner. Dziennikarz zaznaczył, że cała kariera Schumachera w Formule 1 wisi na włosku, ponieważ rozstanie się z Ferrari. Kontrakt młodego kierowcy wygasa wraz z końcem roku.

– Był częścią tego programu od 2019 roku. Teraz musi podjąć nową decyzję z Ferrari. Czy będzie kontynuował współpracę? Żadna decyzja nie została jeszcze podjęta – mówił Gorner.

Czytaj też: Audi chce niemieckiego kierowcy. Schumacher dostanie etat?

Williams dla Niemca?

RTL sugeruje, że 23-latek zasiądzie do rozmów z Ferrari podczas wyścigowego weekendu w Monzy lub tuż po nim. Sytuacji na razie nie chciała komentować menedżerka kierowcy Haasa: Sabine Kehm. Wiele osób widzi jednak teraz przyszłość Schumachera w zespołach nie związanych z Ferrari. Były kierowca Formuły 1: Timo Glock przyznał, że możliwe jest przejście Niemca do Williamsa.

– Mick musi wybrać opcje, które ma. Williams wielokrotnie udowadniał, że jest zespołem, który potrafi dobrze wyszkolić młodych kierowców, by zrobili kolejny krok. Myślę, że byłoby to dla niego dobre posunięcie.

Spekuluje się, że Schumacher może stracić miejsce w Haasie, ponieważ doszło do utarczki słownej między nim i szefem ekipy: Guntherem Steinerem.

– W takim przypadku do tanga zawsze trzeba dwojga. To wyszło od kierowcy i zespołu. Mówiłem, na początku sezonu, że Mick musi w tym roku zawrzeć pokój i cieszyć się jazdą z Haasem. To jedyny samochód, który może otrzymać w przyszłym roku. Mick chciałby jeździć dla McLarena, ale McLaren nie potrzebuje młodego kierowcy, chyba że jesteś tak niezwykły jak Piastri, Verstappen albo Leclerc. Mam nadzieję, że Mick zostanie w Haasie. W innym przypadku bezie trudno – komentował Christian Danner, był kierowca Formuły 1.

Mick Schumacher ma w swoim CV 35 występów w Formule 1. Do tej pory wywalczył dwanaście punktów. Najlepszy wynik uzyskał w Grand Prix Austrii 2022, gdzie był szósty. Cztery punkty wywalczył na Silverstone podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii 2022.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News