Schumacher ponownie w stawce Formuły 1

Schumacher ponownie w stawce Formuły 1

Podaj dalej

Zespół Haas F1 potwierdził krążące od kilku tygodni plotki i poinformował, że podpisał długoletnią umowę z Mickiem Schumacherem, synem legendy F1.

Perspektywa startu w Formule 1 w przyszłym sezonie sprawia, że jestem bardzo szczęśliwy. Chciałbym podziękować zespołowi Haas F1, Ferrari i akademii Ferrari za zaufanie. Chcę wyrazić swoje uznanie i okazać miłość moim rodzicom. Wiem, że wszystko im zawdzięczam. Zawsze wierzyłem, że spełnię marzenia o F1. Ogromne podziękowania kieruję również do wszystkich wspaniałych fanów, którzy wspierają mnie w mojej karierze. Dam z siebie wszystko. Nie mogę doczekać się dalszej podróży z Haas F1 – mówił Schumacher.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Mick Schumacher

Bardzo się cieszę, że możemy potwierdzić Micka Schumachera w naszym zespole. Mistrzostwa F2 od dawna są poligonem doświadczalnym dla talentów. Mogą zaprezentować swoje kwalifikacje, a tegoroczne zmagania są niewątpliwie jednymi z najbardziej konkurencyjnych. Mick wygrywał już wyścigi i stawał na podiach. Jestem przekonany, że dzięki swoim osiągnięciom zyskał możliwość przejścia do Formuły 1. Jako zespół mamy możliwość oceny i wychowania nowego kierowcy. Wprowadzamy nasze cegiełki do dalszego długoterminowego rozwoju zespołu. Nie mogę się doczekać wkładu Micka na torze, jak i poza nim – komentował Gunther Steiner, szef zespołu Haas F1.

Czytaj też: Jeździł z Kubicą, poprowadzi Mercedesa. Znamy zastępcę Hamiltona

Zanim Niemiec zostanie pełnoetatowym kierowcą, w Abu Zabi zaliczy piątkowy trening oraz weźmie udział w teście młodych kierowców. W 2016 roku Schumacher wywalczył mistrzostwo we włoskiej i niemieckiej Formule 4. W 2018 roku był najlepszy w Formule 3, a w tym oku przewodzi stawce w Formule 2.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News