Rozgrzewka w Daytonie za nami. Wykluczenia w kwalifikacjach

Rozgrzewka w Daytonie za nami. Wykluczenia w kwalifikacjach

Podaj dalej

Kamui Koboayashi uzyskał najlepszy czas podczas 20-minutowej rozgrzewki przed wyścigiem Pole Award 100 na torze Daytona.

Japończyk w sprinterskiej sesji był o blisko pół sekundy lepszy od Harry’ego Tincknella. Ponad sekundę słabszy był Kevin Magnussen. Czołową piątkę uzupełnili Felipe Nasr (+1,263) oraz Mikkel Jensen (+1,845): najszybszy w LMP2.

Robert Kubica będzie dziś przyglądał się poczynaniom zespołowych kolegów. Obaj kierowcy High Class Racing zdołali wyjechać na tor, a lepszy okazał się Dennis Andersen, który pokusił się o 1:42,098. Ferdinand Habsburg zanotował rezultat 1:42,112. Ekipę sklasyfikowano na jedenastym miejscu w stawce, piątym w LMP2.

100-minutowy wyścig, który zadecyduje o pozycjach startowych do 24-godzinnej rywalizacji, którą zaplanowano na następny weekend, rozpocznie się o 20:05 czasu polskiego.

Po kwalifikacjach zmieniono ustawienie na starcie. Podczas badania kontrolnego stwierdzono niezgodności z regulaminem aut Cadillac Wheelen Engineering Racing, Acura Wayne Taylor Racing i Ligier RWR Eurasia. Każda z ekip została przesunięta na koniec stawki w swojej klasie.

Wyniki rozgrzewki przed Pole Award 100

Ustawienie na starcie Pole Award 100

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News