Rościszów-Walim dla każdego! To jest prawdziwy hit!

Rościszów-Walim, kultowy odcinek Rajdu Elmot, a obecnie Rajdu Świdnickiego-Krause, bezie dostępny dla każdego! Wszystko dzięki Krzysztofowi Baranowi, który perfekcyjnie odwzorował odcinek do nadal niezwykle popularnej gry Richard Burns Rally.

Rościszów-Walim dla każdego! To jest prawdziwy hit!
Podaj dalej

Rościszów-Walim – klasyk klasyków

Odcinka Rościszów-Walim nie trzeba chyba przedstawiać. Klasyk Rajdu Elmot o długości ponad ośmiu kilometrów wkrótce będzie dostępny dla każdego w wirtualnym wydaniu. Za projekt odpowiedzialny był Krzysztof Baran. Wałbrzyszanin, którego pasją są rajdy samochodowe i góry wykorzystał swoje umiejętności w grafice 3D i powstało cudo!

– W 2017 roku zainspirował mnie inny polski twórca tras: Martinez. Wcześniej moje doświadczenie z grafiką 3D nie był tak duże. Tworzyłem wizualizacje architektoniczne w programie SketchUp. Chciałem jednak rozwijać się i korzystać z profesjonalnych programów takich jak Blender – tłumaczył swoje porządki Krzysztof Baran.

– Znałem Richard Burns Rally od dłuższego czasu, ale w 2017 roku kupiłem kierownicę i spróbowałem nowych tras. Pierwszą jaką włączyłem był odcinek Rajdu Kormoran stworzony przez Martineza. Wówczas pojawił się u mnie pomysł, by stworzyć lokalny klasyk. Mieszkam w Wałrzychu, więc wybór padł na Rościszów-Walim. Tworzenie tras to połączenie moich trzech pasji: rajdów samochodowych, gór i grafiki 3D – dodał.

Wieloletni proces

– Prace nad trasą plus nauka programów i eksport całości do gry trwały prawie sześć lat. Odcinek bedzie dostępny na węgierskim pluginie: rallysimfans.hu. Administratorzy mają już wszystkie pliki i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jest szansa, że trasa bedzie dostępna jeszcze przed świętami. To oczywiście termin nieoficjalny. Nie chcę na nikim wywierać presji, ponieważ większośc z nas tworzy wszystko za darmo – mówił o czasie pracy Krzysztof Baran.

– Myślę, że jeśli trasa doczeka się premiery przed świętami, to wraz z nowym rokiem rozpocznę pracę nad kolejnym odcinkiem. Oczywiście bedzie to również próba z Rajdu Elmot. Mam do tej imprezy ogromny sentyment i sprawia mi podwójną frajdę, gdy mogę odcinki tej imprezy przenieść do gry. A jaki to bedzie odcinek, na razie pozostanie tajemnicą – zakończył.

Pracę Krzysztofa Barana może wspomóc za pośrednictwem utworzonej zrzutki, która jest dostępna tutaj.

Przeczytaj również