Robert Kubica wraca do F1. Pojedzie na Red Bull Ringu

Robert Kubica wraca do F1. Pojedzie na Red Bull Ringu

Robert Kubica Alfa Romeo Racing ORLEN GP Hiszpanii F1 2021

Podaj dalej

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN poinformował, że Robert Kubica ponownie pojawi się w aucie Formuły 1 na torze. Poczynania Polaka będziemy mogli oglądać już w zbliżający się weekend.

Kierowca ORLEN Team jest rezerwowym i testowym kierowcą ekipy F1 i by lepiej ocenić wprowadzone poprawki otrzyma auto na jeden z godzinnych treningów podczas GP Styrii. Wydarzenie odbędzie się na Red Bull Ringu już za kilka dni. Podczas pierwszego godzinnego treningu Polak przejmie auto Kimiego Raikkonena.

W informacji zespołu możemy przeczytać, że doświadczenie Roberta Kubicy jak dotąd okazało się niezwykle przydatne, zwłaszcza po treningu w Barcelonie. Polak po godzinnych jazdach dostarczył inżynierom niezbędnych informacji.

Nie mogę się doczekać powrotu do auta w przyszłym tygodniu. Zespół zrobił kilka dużych kroków i czuć pewność siebie. Wiem, jak ważne jest utrzymanie tempa. Jestem gotowy do odegrania swojej roli, by upewnić się, że dwa weekendy w Austrii będą udane – komentował Kubica.

Robert jest ważną osobą w naszym zespole. Jego obecność w Austrii będzie bardzo cenna, zwłaszcza, że będziemy ścigać się dwa weekendy z rzędu. Robert dotychczas wykonał naprawdę dobrą pracę. Nie możemy doczekać się ponownej współpracy, ponieważ pomaga zespołowi się rozwijać – komentował Frederic Vasseur, szef zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News