Robert Kubica wraca do auta F1. Już dziś pojeździ w Barcelonie

Robert Kubica wraca do auta F1. Już dziś pojeździ w Barcelonie

Podaj dalej

Robert Kubica, który jest rezerwowym kierowcą ekipy Alfa Romeo Racing ORLEN, już dziś powróci na tor i jako pierwszy sprawdzi możliwości modelu C41.

W poniedziałek najnowsze dzieło zespołu zostało zaprezentowane w Warszawie. Było to historyczne wydarzenie dla polskiego motorsportu. Pierwszy raz zespół F1 zdecydował się pokazać swoją maszynę w kraju nad Wisłą. Ekipa nie chcąc marnować czasu przed testami postanowiła już dzisiaj przejechać pierwsze kilometry.

Dzień filmowy odbędzie się w Barcelonie. Każdy z zespołów może zorganizować dwa dni takich jazd. Zgodnie z regulaminem Kubica będzie mógł przejechać sto kilometrów. Samochód zostanie wyposażony w opony przeznaczone tylko do takich testów.

Być może będzie to jedyna okazja Kubicy, by poprowadził C41. W tym roku piątkowe treningi zostaną skrócone z 90 do 60 minut. Dodatkowo przedsezonowe testy potrwają tylko trzy dni. Ciężko będzie znaleźć kolejne okazje. Przypomnijmy, że kierowca ORLEN Team zaliczy w tym roku sezon startów w European Le Mans Series.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News