Red Bull Racing podał skład na sezon F1 2021

Red Bull Racing podał skład na sezon F1 2021

Bolid F1 zespołu Red Bull Racing

Podaj dalej

Red Bull Racing jako ostatni ogłosił kompletny skład na sezon Formuły 1 2021. Max Verstappen z pewnością będzie miał groźnego rywala w swoich szeregach.

W tym roku barw ekipy obok Holendra bronił Alex Albon, ale nie spełnił on pokładanych w nich nadziei i w przyszłym roku będzie musiał pogodzić się z rolą kierowcy testowego i rezerwowego ekipy. Zadaniem Taja będzie skoncentrowanie się na rozwoju konstrukcji, która pojawi się w F1 w 2022 roku.

Drugi fotel w przyszłym sezonie otrzyma Sergio Perez. Meksykański kierowca wraz z końcem sezonu pożegnał się z ekipą Racing Point. Świetna forma zaprezentowana na koniec roku w połączeniu z pierwszym zwycięstwem w F1 przekonała zespół do zatrudnienia go. Na początek zdecydowano się na podpisanie rocznej umowy.

Czytaj też: Robert Kubica i PKN ORLEN zostają w Formule 1 [VIDEO]

Alex jest cenionym członkiem zespołu i długo oraz intensywnie myśleliśmy nad decyzją. Poświęciliśmy trochę czasu na ocenę wszystkich istotnych danych i osiągnięć. Zdecydowaliśmy, że Sergio jest właściwym kierowcą, by dołączyć do Maxa w 2021 roku. Czekamy na powitanie go w Red Bull Racing – mówił Christian Horner, szef zespołu.

Alex pozostaje ważną częścią ekipy jako kierowca testowy i rezerwowy. Skoncentruje się na rozwoju auta na 2022 rok. Chcemy podziękować mu za ciężką prace oraz wkład w zespół – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News