Red Bull i Ferrari poza zasięgiem reszty

Red Bull i Ferrari poza zasięgiem reszty

Red Bull i Ferrari poza zasięgiem reszty

Podaj dalej

Red Bull i Ferrari są niekwestionowanymi faworytami w walce na ulicach Baku. Kierowcy obu zespołów zdecydowanie odjechali reszcie stawki, ale kwalifikacje i tak zapowiadają się niesamowicie.

Spokojny start treningu

Po kraksach, które miały miejsce w wyścigu Formuły 2 sesja rozpoczęła się z piętnastominutowym opóźnieniem. Kierowcy i zespoły tradycyjnie jednak odpuścili początek jazd. Pierwszy czas w tabeli pojawił się dopiero w trzynastej minucie sesji. Jego autorem został George Russell.

Po dwudziestu minutach jazd czasy okrążeń uzyskało piętnastu kierowców. Na czele Charles Leclerc miał za sobą Sergio Pereza (+0,243) i George’a Russella (+0,769). Czołową piątkę uzupełniali Carlos Sainz i Kevin Magnussen. Z dwójki Alfa Romeo f1 Team ORLEN lepszy był Guanyu Zhou. Chińczyk sklasyfikowany był na ósmym miejscu. Valtteri Bottas zajmował dwunastą pozycję.

Czytaj też: 24h Le Mans – rozgrzewka pełna przygód. Czas na wyścig!

Na dwadzieścia minut przed zakończeniem jazd na czele pozostał Charles Leclerc. Kierowca Ferrari mógł pochwalić się czasem 1:43,514. Drugi Max Verstappen był wolniejszy o 0,139 sekundy. Czołową czwórkę uzupełniali Sergio Perez (+0,372) i Carlos Sainz (+0,487). Piąty był Pierre Gasly (+1,993) z AlphaTauri. Vallteri Bottas w barwach Alfa Romeo F1 Team ORLEN był trzynasty. Guanyu Zhou znajdował się na dziewiętnastym miejscu.

Red Bull lepszy w symulacji

W symulacji kwalifikacji najlepiej spisał się Sergio Perez, który popisał się czasem 1:43,170. 0,07 sekundy wolniejszy był Charles Leclerc. Trzeci Max Verstappen nie był w stanie złożyć szybkiego okrążenia przez tłok na torze. Czołową czwórkę zamknął Carlos Sainz, za którym znaleźli się kierowcy McLarena. Lando Norris był lepszy od Daniela Ricciardo. Kierowcy Alfa Romoe F1 Team ORLEN znaleźli się w drugiej dziesiątce. Guanyu Zhou znalazł się na czternastym miejscu. Valtteri Bottas był sklasyfikowany na dziewiętnastej pozycji.

W związku z opóźnionym startem treningu, kwalifikacje rozpoczną się o 16:15 czasu polskiego.

GP Azerbejdżanu 2022 – Trening 3 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News