Rally Monza: Lista zgłoszeń z blisko setką załóg!

Rally Monza: Lista zgłoszeń z blisko setką załóg!

Podaj dalej

Organizatorzy Rally Monza, ostatniej rundy WRC zaprezentowali listę zgłoszeń na której znalazło się 95 załóg, w tym jedna z Polski.

Z aut klasy WRC skorzysta jedenaście duetów. W Yarisach pojawią się Elfyn Evans i Scott Martin, Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen oraz Takamoto Katsuta i Daniel Barritt. Hyundai na ostatnią rundę wystawia duety Neuville/Gilsoul, Tanak/Jarveoja, Sordo/Del Barrio oraz Veiby/Andersson. Z Fiest WRC skorzystają Teemu Suninen i Jarmo Lehtinen, Esapekka Lappi i Janne Ferm oraz Gus Greensmith i Elliott Edmondson.

Czytaj też: Elfyn Evans o krok od mistrzostwa. Co musi zrobić kierowca Toyoty?

W WRC2 powalczą cztery załogi. Toksport WRT wystawi dwie Fabie Rally2 Evo dla Pontusa Tidemanda i Jana Kopecky’ego. W Citroenie C3 R5 pojawi się Mads Ostberg, a w Fieście MKII R5 Adrien Fourmaux.

Czytaj też: Czy Kajetan Kajetanowicz ma szanse na tytuł?

Trudne zadanie w WRC3 czeka Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Załoga Skody Fabii będzie miała dwunastu rywali. Polski duet zmierzy się m.in. z Andreasem Mikkelsenem, Jari Huttunenem i Oliverem Solbergiem. W stawce juniorów znalazło się sześć załóg.

Pełna lista zgłoszeń jest dostępna tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News