Rajdy wygrywają z obostrzeniami. Dwie imprezy w kraju za nami

Rajdy wygrywają z obostrzeniami. Dwie imprezy w kraju za nami

Felix Mitsubishi Lancer Evo IX Memoriał Januza Kuliga i Mariana Bublewicza fot Marcin Kaliszka

Podaj dalej

Organizatorzy Rajdu Ziemi Głubczyckiej oraz Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza udowodnili, że w obecnych czasach można zorganizować motorsportową imprezę i za nami są kolejne edycje tych wydarzeń.

Tarmac dla Grzyba

Pierwsza z imprez stanowiła drugą rundę niezwykle popularnego cyku Tarmac Masters, a najlepszy po przejechaniu sześciu odcinków specjalnych okazał się Grzegorz Grzyb pilotowany przez Michała Poradzisza. Aktualni wicemistrzowie Polski nie dali szans rywalom i po uzyskaniu najlepszych czasów na wszystkich sześciu oesach mieli 26,7 sekundy zapasu nad rywalami. Na drugim stopniu podium pojawili się Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski. Czołowa trójkę ze stratą 37,8 sekundy uzupełnili Zbigniew Gabryś i Krzysztof Janik.

Kolejna runda cyklu zaplanowana jest na ostatni weekend czerwca. Zawodnicy zmierza się z odcinkami zlokalizowanymi w powiecie jaworskim na Dolnym Śląsku.

Memoriał dla Felixa

W Wieliczce kolejny już raz zorganizowano Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Impreza upamiętniająca dwóch tragicznie zmarłych kierowców przyciągnęła na start 28 załóg. Po przejechaniu sześciu odcinków specjalnych najlepszy był powracający do rajdowej rywalizacji Felix. W swoim Mitsubishi Lancerze i z Adrianem Mroszczykiem jako pilotem w zaciętej walce pokonali rywali.

fot. Marcin Kaliszka

Zaledwie o 4,3 sekundy ze zwycięstwem rozminęli się Sebastian Stec i Michał Sowa w Fordzie Fiesta. 1,2 sekundy do drugiego miejsca zabrakło Danielowi Stawiarskiemu i Krzysztofowi Grzesikowi w Mitsubishi Lancerze Evo IX.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News