Rajd Ypres - Pretendenci postraszyli na testowym

Rajd Ypres - Pretendenci postraszyli na testowym

Rajd Ypres – Pretendenci postraszyli na testowym

Podaj dalej

Rajd Ypres, który może być areną zdobycia mistrzowskiego tytułu na świecie przez Kallego Rovanperę, rozpoczął się od odcinka testowego. Pretendenci w walce o mistrzowską koronę postraszyli się nawzajem, co tylko zapowiada niesamowite emocje podczas właściwej rywalizacji.

Rajd Ypres – Neuville na czele testowego

Thierry Neuville najlepiej rozpoczął rywalizację na belgijskich asfaltach. Belg popisał się w swoim czwartym przejeździe odcinka testowego rezultatem 3:44,4, co dało mu triumf na ostatnim etapie przygotowań do właściwej rywalizacji. Na ponad siedmiokilometrowym oesie Nieuwkerke kierowca Hyundaia był o 0,6 sekundy lepszy od głównego kandydata do mistrzostwa świata: Kallego Rovanpery. Fin pojawiał się na trasie jednak tylko trzykrotnie.

Niespodziewanie za młodym kierowcą Toyoty znalazł się Oliver Solberg. Szwed cztery razy przejechał oes i stracił do zespołowego kolegi 1,3 sekundy. Czołową piątkę uzupełnili Elfyn Evans (+1,3) oraz Craig Breen (+1,6). Brytyjczyk pokazał się kibicom na trasie cztery razy, a Irlandczyk pięć.

Czytaj też: Latvala nie wierzył w tytuł Rovanpery

Druga piątkę otworzył Esapekka Lappi (+1,7), za którym sklasyfikowano Adriena Fourmauxa (+2,3) oraz Otta Tanaka (+2,5). Czołową dziesiątkę uzupełnili Takamoto Katsuta i Gus Greensmith.

Dwadzieścia odcinków specjalnych

W tym roku organizatorzy przygotowali dla śmiałków dwadzieścia odcinków specjalnych. Już pierwszego dnia załogi zmierzą się z ośmioma próbami o łącznej długości 97,02 km. Pętlę stworzą próby Vleteren (11,97 km), Westouter – Boeschepe (19,60 km), Mesen – Middelhoek (7,99 km) oraz Langemark (8,95 km).

Również sobota będzie stała pod znakiem czterech powtarzanych oesów, ale ich łączna długość wyniesie 133,22 km. Zawodnicy pojawią się na odcinkach Reninge (15,00 km), Dikkebus (14,29 km), Wijtschate (15,00 km) oraz najdłuższy oes imprezy: Hollebeke (22,32 km).

Na finał batalii zaplanowano dwa dwukrotnie przejeżdżane oesy. Na 51,34 km złożą się odcinki Watou (12,36 km) i Kemmelberg (13,31 km). Zwycięzców poznamy w niedzielę około 14:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News