Rajd Śląska dla Grzyba. ORLEN Team na podium

Druga z rzędu runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pada łupem Grzegorza Grzyba i Adama Biniędy. Załoga jadąca Skodą Fabią Rally2 evo wygrała Rajd Śląska, który rozegrany został na dwunastu odcinkach specjalnych. Na podium pod Stadionem Śląskim w Chorzowie stanęli również Szwedzi: Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5), którzy utrzymali pozycje liderów mistrzostw Polski. Trzecie miejsce wywalczyli reprezentanci ORLEN Team: Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo).

Rajd Śląska dla Grzyba. ORLEN Team na podium
Podaj dalej

Walka na ułamki sekund

Kibice oglądali bardzo zaciętą rywalizację o zwycięstwo, co najlepiej podkreśla fakt, że poszczególne próby miały aż sześciu różnych zwycięzców. Po pierwszym etapie na czele widnieli Kristensson i Johansson, prowadzili jednak z przewagą tylko 0,4 sekundy nad Grzybem i Biniędą. Pięć sekund tracili bracia Szeja. Kolejne pozycje zajmowali Wróblewski z Wróblem (+13,2) i Gabryś z Dymurskim (+16,9). Z kolei wśród załóg aut z napędem na jedną oś na czele była załoga Jacek Sobczak/Michał Marczewski (Porsche 911 GT3).

Rajd Śląska dla Grzyba

Finałowa próba rajdu, OS 12 Bruk Premium 2, podkreśliła formę Grzyba i Biniędy, którzy wygrywając ją, triumfowali jednocześnie w klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska. Na drugiej pozycji uplasowali się Kristensson i Johansson (+17,1), podium uzupełnili Wróblewski i Wróbel (+25,8). W czołowej dziesiątce sklasyfikowani zostali także Gabryś i Dymurski (+1:14,4), zwycięzcy kategorii 2WD Sobczak i Marczewski (+2:55,0), najszybsi w klasie NAT2 Parys i Górski (+3:48,5), triumfatorzy klasy 3 Bolek i Jastrzębski (+4:23,4), a także Tochowicz i Białowąs (+4:34,0), Kwiatkowski i Zieliński (+5:21,4) oraz zwycięzcy klasy 4, Sroka i Kielar (+5:35,0).

Zobacz też: PGE Ekstraliga ma nową Miss Startu! Zobacz laureatki! [GALERIA]

– Walczyliśmy i to nas cieszy. Jechaliśmy dobrym, szybkim tempem. Nie popełnialiśmy błędów i staraliśmy się nie ryzykować, to zaprocentowało. Cieszę się, jesteśmy w grze. Przed nami dwie rundy, a różnica w punktacji się zmniejszyła. Na pewno będziemy walczyć do końca – mówił na mecie Grzegorz Grzyb.

Zwycięstwo Grzegorza Grzyba i Adama Biniędy pozwoliło im zbliżyć się w punktacji sezonu na sześć punktów do Toma Kristenssona i Andreasa Johanssona. Szwedzi mają na swoim koncie 165 punktów, Polacy 159. Na trzecim miejscu są Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (133 punkty), na czwarte awansowali Zbigniew Gabryś i Daniel Dymurski (79 punktów), a na piąte spadli Maciej Lubiak z Grzegorzem Dachowskim (71 punktów), którzy pauzowali podczas tego rajdu. Następną rundą RSMP będzie Rajd Wisły zaplanowany na przełom września i października.

Przeczytaj również