PGE Ekstraliga ma nową Miss Startu! Zobacz laureatki! [GALERIA]

PGE Ekstraliga od kilku lat zapewnia kibicom niesamowite emocje związane z walką najlepszych żużlowców świata. Wielkość serii sprawia także, że o miano najlepszych nie rywalizują jedynie zawodnicy. Poznaliśmy Miss Startu PGE Ekstraligi, którą została Roksana Mazur.

PGE Ekstraliga – Miss Startu z FOGO UNII Leszno

Roksana Mazur została tegoroczną Miss Startu PGE Ekstraligi. Reprezentantka Unii Leszno nie może jednak mówić o łatwym triumfie. W głosowaniu kibiców zebrała 16,42% głosów i drugą Marlenę Rokicką pokonała o zaledwie 1,35% głosów. Roksana Mazur ma 28 lat, mierzy 172 centymetry wzrostu i waży 60 kilogramów.

Marlena Rokicka fot. speedwayekstraliga.pl

Na drugim miejscu sklasyfikowano Marlenę Rokicką, która broniła barw Motoru Lublin. Zacięty bój o trzecie miejsce toczyły Agnieszka Niewiadomska i Klaudia Kamińska. Reprezentantki GKM-u Grudziądz i Motoru Lublin dzieliło zaledwie 0,17% głosów! Piąta Paulina Frąckiewicz straciła już do najlepszych blisko dziesięć procent głosów.

Czas na ostateczne pojedynki

PGE Ekstraliga zmierza wielkimi krokami do finału. W sezonie zasadniczym najlepsi okazali się żużlowcy Motoru Lublin, którzy o siedem punktów pokonali zawodników klubu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa. Kolejne miejsca wywalczyli reprezentanci Moich Bermudów Stali Gorzów i For Nature Solutions Apatora Toruń. Dopiero na piątym miejscu znaleźli się broniący mistrzowskiego tytułu zawodnicy Betardu Sparty Wrocław.

żużel ekstraliga zmarzlik

Od dziś rozpocznie się półfinałowa walka. Żużlowcy z Lublina zmierzą się z zawodnikami z Torunia. Częstochowianie podejmą Gorzowian. Mistrzowie Polski z Wrocławia w ćwierćfinałowej batalii musieli uznać wyższość reprezentantów zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa.

Półfinałowe pojedynki zaplanowano na drugiego i czwartego września. Mecze o trzecie miejsce odbędą się jedenastego i dwudziestego czwartego września. Finał zaplanowano na jedenastego i dwudziestego piątego września.