Rajd Rzeszowski: Co czeka zawodników i kibiców?

Rajd Rzeszowski: Co czeka zawodników i kibiców?

Rajd Rzeszowski: Co czeka zawodników i kibiców?

Podaj dalej

Rajd Rzeszowski, po szutrowej rywalizacji w mistrzostwach Polski, pozwoli powrócić zawodnikom na asfaltowe odcinki specjalne. Co w tym roku przygotowali organizatorzy na Podkarpaciu?

Rajd Rzeszowski – współczesny klasyk

Zawody z bazą w Rzeszowie są nieodłącznym elementem mistrzostw Polski od 2002 roku. Dodatkowo w tym roku impreza stanowi rundę mistrzostw Słowacji oraz European Rally Trophy strefy centralnej. Na odcinkach nie zabraknie również walczących w historycznym krajowym czempionacie.

Zawodnicy stawią się w Rzeszowie już trzeciego sierpnia. Na środowe popołudnie zaplanowano odbiory administracyjne. Czwartek bezie stanowił zapoznanie z trasą oraz odcinek testowy. Ostatnie przygotowania podobnie jak w ostatnich latach zaplanowano w Niechobrzu. Wieczorem w Millenium Hall w Rzeszowie odbędzie się ceremonia startu.

Czytaj też: Alfa Romeo F1 Team ORLEN wraca z pustymi rękami

Dwa dni walki

Na piątek organizatorzy zaplanowali dwa powtarzane odcinki. Pętlę stworzą próby Pstrągowa (14,17 km) oraz Lubenia (20,66 km). Dzień zakończy wieczorny superoes w Rzeszowie (2,30 km). Pierwsza z prób została nieco zmodyfikowana. Druga, co ważne dla kibiców, zostanie zapętlona, by fani mogli oglądać swoich zawodników dwukrotnie.

rsmp rally zemaitija
fot. Kaja Wróblewska / FB Kacper Wróblewski Rally Driver

W sobotę zaplanowano trzy powtarzane próby. Właściwą pętlę stworzą odcinki Wysoka (14,68 km), Frysztak (14,40 km) i Różanka (10,90 km). Pierwszy z oesów wraca po latach nieobecności do harmonogramu, a drugi jest zupełną nowością. Ostatni oes w pętli, by ułatwić kibicom dopingowanie, zostanie zapętlony. Ceremonię mety zaplanowano na rzeszowskim rynku o 17:00. Serwis bedzie zlokalizowany na parkingach rzeszowskiej politechniki.

Przewodnik dla kibiców

Organizatorzy, chcąc ułatwić zadanie kibicom, przygotowali dla nich rajdowy przewodnik, w którym zaznaczono ciekawe miejsca na trasie. – Prezentujemy 26 ciekawych z punktu widzenia kibica miejsc, na odcinkach specjalnych Pstrągowa, Lubenia, Wysoka, Frysztak i Różanka, z reguły z łatwym dojazdem i dobrym widokiem na trasę. Serdecznie zapraszamy na odcinki specjalne i apelujemy o bezpieczne kibicowanie! – czytamy na stronie rajdu. Przewodnik rajdowy dostępny jest tutaj. Impreza odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News