Rajd Rzeszowski - bogata lista zgłoszeń z ORLEN Team

89 duetów pojawiło się na listach zgłoszeń Marma 31. Rajdu Rzeszowskiego. Wśród nich nie brakuje reprezentantów ORLEN Team: Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla, którzy zaciekle walczą o mistrzowskie korony.

Rajd Rzeszowski – bogata lista zgłoszeń z ORLEN Team
Podaj dalej

Rajd Rzeszowski – listy zgłoszeń

Zawody z bazą w Rzeszowie są nieodłącznym elementem mistrzostw Polski od 2002 roku. Dodatkowo w tym roku impreza stanowi rundę mistrzostw Słowacji oraz European Rally Trophy strefy centralnej. Na odcinkach nie zabraknie również walczących w historycznym krajowym czempionacie. Na tegorocznej liście zgłoszeń znalazło się miejsce m.in. dla triumfatorów z przeszłości. Jedynkę otrzymał Eric Cais, który w zeszłym roku pokonał Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Dwójkę na swojego Hyundaia i20 R5 naklei lider RSMO: Tom Kristensson. Za Szwedem ustawiono Kacpra Wróblewskiego, którego będzie pilotował Jakub Wróbel. Załoga ORLEN Team skorzysta ze Skody Fabii Rally2 evo. Co więcej duet zgłosił się do wszystkich możliwych klasyfikacji. Oznacza to, że poza bojem w mistrzostwach Polski, zawodnicy powalczą o punkty w cyklu FIA Central Rally Trophy, FIA CEZ Rally Championship i mistrzostwach Słowacji. Lista zgłoszeń właściwego rajdu jest dostępna tutaj. Spis zawodników walczących w historycznym czempionacie dostępny jest tutaj.

Czytaj też: Rajd Rzeszowski: Co czeka zawodników i kibiców?

Co nas czeka?

Zawodnicy stawią się w Rzeszowie już trzeciego sierpnia. Na środowe popołudnie zaplanowano odbiory administracyjne. Czwartek będzie stanowił zapoznanie z trasą oraz odcinek testowy. Ostatnie przygotowania podobnie jak w ostatnich latach zaplanowano w Niechobrzu. Wieczorem w Millenium Hall w Rzeszowie odbędzie się ceremonia startu.

Na piątek organizatorzy zaplanowali dwa powtarzane odcinki. Pętlę stworzą próby Pstrągowa (14,17 km) oraz Lubenia (20,66 km). Dzień zakończy wieczorny superoes w Rzeszowie (2,30 km). Pierwsza z prób została nieco zmodyfikowana. Druga, co ważne dla kibiców, zostanie zapętlona, by fani mogli oglądać swoich zawodników dwukrotnie.

W sobotę zaplanowano trzy powtarzane próby. Właściwą pętlę stworzą odcinki Wysoka (14,68 km), Frysztak (14,40 km) i Różanka (10,90 km). Pierwszy z oesów wraca po latach nieobecności do harmonogramu, a drugi jest zupełną nowością. Ostatni oes w pętli, by ułatwić kibicom dopingowanie, zostanie zapętlony. Ceremonię mety zaplanowano na rzeszowskim rynku o 17:00. Serwis będzie zlokalizowany na parkingach rzeszowskiej politechniki.

Przeczytaj również