Rajd Polski z metą w Warszawie? Ambitne plany PKN ORLEN

Organizatorzy Rajdu Polski ogłosili, że firma PKN ORLEN została tytularnym sponsorem jubileuszowej edycji imprezy i wszystko wskazuje na to, że kierowcy zawitają również do stolicy Polski.

Rajd Polski z metą w Warszawie? Ambitne plany PKN ORLEN
Podaj dalej

Historia Rajdu Polski sięga 1921 roku. Wówczas sześć samochodów ruszyło do rywalizacji na trasie Warszawa-Białowieża-Warszawa. do pokonania było blisko 580 kilometrów, a zwycięzcą został Tadeusz Heyne.

Od kilku lat impreza gości na mazurskich szutrach, ale chcąc upamiętnić pierwszą edycję imprezy pojawił się plany, by ostatni odcinek specjalny zorganizować w Warszawie, gdzie odbyłaby się również ceremonia mety.

Rajd Polski 2019 Jari Huttunen

Wspaniały jubileusz Rajdu Polski

Obchodzimy w tym roku wspaniały jubileusz Rajdu Polski. Cieszy nas ogromnie zaangażowanie i pomoc PKN ORLEN, którego aktywność na polu sportów motorowych ma dla organizatorów zawodów bardzo duże znaczenie. Planujemy w wyjątkowy sposób uświetnić stulecie rajdu, chociaż z powodu koronawirusa Covid-19 nie będziemy zapewne w stanie zrealizować wszystkich planów – powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Odcinki specjalne to nie stadion czy hala sportowa i z oczywistych powodów stawia to przed nami wyjątkowe zadania ze względu na ograniczenia oraz wymogi obowiązujące podczas pandemii. A bezpieczeństwo podczas zawodów jest dla nas najważniejsze. Mamy naturalnie nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna ulegnie do połowy czerwca znacznej poprawie i pozwoli nam między innymi na rozegranie ostatniego odcinka specjalnego oraz metę ORLEN 77. Rajdu Polski w Warszawie – dodał Michał Sikora.

fot. Rallyfoto.pl

Rajd rozpoczniemy naturalnie w Mikołajkach, które niezmiennie od 2005 roku goszczą najlepszych kierowców z świata, a także polską czołówkę w tej dyscyplinie sportu. Na słynnych mazurskich szutrach zostanie również przeprowadzona znakomita większość prób sportowych, wśród których nie zabraknie odcinków specjalnych na wyjątkowym, jednym z nielicznych tego typu obiektów na świecie jakim jest Tor Mikołajki. Biura rajdu, podobnie jak w latach ubiegłych znajdą swoje miejsce w gościnnym hotelu Gołębiewski. Nie mam wątpliwości, że rywalizacja w jubileuszowej edycji ORLEN 77. Rajdu Polski spotka się z żywym zainteresowaniem i potwierdzi elitarną pozycję Polski w gronie krajów, w których rajdy cieszą się największą popularnością – zakończył prezes Polskiego Związku Motorowego.

Przeczytaj również